Melek Yatırımcı Hasan Aslanoba Lüks Alışveriş Sitesi AlwaysFashion.com’a Yatırım Yaptı

alwaysfashion ana sayfaSon zamanlarda yaptığı yatırımlarla sık sık adından söz ettiren eski Erikli Su sahibi Hasan Aslanoba, yeni bir melek yatırıma daha imza attı. Türkiye’nin ilk online lüks butiği sayılan Alwaysfashion.com‘un sahibi Daimamoda A.Ş.’ne yatırım yapan Aslanoba, şirketin %10’una ortak oldu. 

2008 yılında girişimci Fatih Çolakel ve arkadaşları Enes Molu ile Kerim Cihan Yılmaz tarafından kurulan Alwaysfashion.com Türkiye’de henüz benzeri olmayan bir konsepte sahip. Şirketin Genel Müdürü Fatih Çolakel şirketin ana hedefini “Dünya’nın en lüks markalarını global pazara sunan, Türkiye’de lüks denince akla ilk gelen online mağaza olmak” olarak belirtiyor.

Tamamen lüks alışverişe odaklanan sitede, lüks algısını ve alışveriş deneyimini internete taşımak için tasarıma ve kullanıcı arayüzlerine çok önem verilmiş. Alwaysfashion’ın çalıştığı markalar ise bugüne kadar online alışverişe genellikle mesafeli duran dünyanın en lüks markaları.

Daimamoda, online lüks alışveriş deneyiminin Türkiye’deki standartlarını oluşturmak konusunda kararlı. Kişisel satış danışmanlığı ve bireysel asistanlık hizmeti, İngilizce dil desteği, haftalık yayınlanan dergi ve tüm dünyaya gönderi yapma imkanı ile Alwaysfashion, sadece Türkiye’de değil aynı zamanda global lüks e-ticaret pazarında da önde gelen oyunculardan biri olmayı hedefliyor.

Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda büyüklüğü 2 milyar doları geçen lüks pazarı hızla büyümeye devam ediyor. Bununla birlikte İstanbul, Ankara ve İzmir dışında da lükse ciddi bir talep oluşmuş durumda. Bu talebi karşılamanın online lüks mağazacılığı ile mümkün olduğunu belirten kuruculardan Enes Molu, Hasan Aslanoba’nın yatırımı ile Türkiye lüks pazarında %1’lik pazar payına 2013 yılı sonu itibariyle ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Son yıllarda indirim odaklı modellerin ağırlığını hissettirdiği Türk e-ticaret ekosisteminde Alwaysfashion, farklı bir strateji ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Hızla gelişen pazarda bu tür dikey modellerin de başarıya ulaşması gerçekten heyecan verici. Alwaysfashion ve ekibine başarılar diliyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*