AK Parti’nin 2014 Yerel Seçimler İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olacak

Ak Partinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını almak için çok çabaladığını herkes biliyor. Yerel seçim tarihinin de az çok belli olması ile birlikte, kulislerde AKP’nin belediye başkan adayının kim olacağı daha sık konuşulur oldu. Adalet ve Kalkınma Partisinde normalde Recep Tayyip Erdoğan prensip olarak son dakikaya kadar bu gibi bilgileri basına sızdırmaz. Ancak kulislerde en çok konuşulan 2 isim mevcut.Bu isimlerden ilki Turizm Bakanı Ertuğrul Günay. Kendisinin isterse İzmir için Aday gösterileceği düşünülüyor. Ancak Günay’ın bunu pek de istemediği biliniyor. Çünkü günay Bakanlığı bıraktıktan sonra anılarını yazmak, kitap çıkarmak istiyor.

Günay’dan sonraki en güçlü Aday ise Binali Yıldırım. Zaten Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım’ı İzmir’den Milletvekili Adayı olarak göstererek bunu işaret etmişti bir anlamda.

AKP’nin 2014 yılı Yerel Seçimleri için İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayının büyük ihtimalle şu anki Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım olacağını düşünüyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*