Kadınlar İçin Pratik Bilgiler

Bu yazımızda bir çok kadının yaşayabileceği sorunlara basit çözüm önerileri sunacağız. Ahşap mobilyanın üzerindeki sıcak bardak izi nasıl çıkarılır, dar ayakkabılar nasıl genişletilir halıya dökülmüş kahve lekesi nasıl çıkarılır sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Ahşap mobilyalarınızdaki lekeli bölgenin üzerine kolonya damlatın. Daha sonra çakmak ya da kibrit yardımıyla kolonyayı yakın  ve çıkan alevi birkaç saniye içinde üfleyerek söndürün. Sonrasında mobilyanızı bir bezle silin. Bu sayede göreceksiniz ki mobilyanız üzerindeki leke silinecek, bu arada mobilyanıza da hiçbir zarar gelmeyecek.

Dar olan ayakkabıları genişletmenin ise kolay bir yolu var. Ayağınıza kalın bir çorap giyip dar gelen ayakkabınızı giyin ve 1-2 dk saç kurutma makinesini yaklaşık 30 cm uzaktan ayaklarınıza tutun. Çorabı çıkarıp ayakkabınızı tekrar giydiğinizde ayakkabının genişlemiş olduğunu fark edeceksiniz. Bu işlem sonrasında ayakkabınız genişlememiş ise işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Halıya dökülmüş kahve lekesini çıkarmanın da kolay bir yolu var elbette. Halının kahve dökülmüş olan bölgesini önce bir yer bezi ile mümkün olduğunca silin. Sonra bir kap suyun içine deterjan ve sirke döküp tekrar silin. Kahvenin kolaylıkla çıktığını göreceksiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*