Elektronik Sigara, Sigraya Bırakmaya Yardımcı Oluyor

Elektronik sigaranın Türkiye’de satışı yasak. Ancak elektronik sigara Amerika’da ve İngiltere’de oldukça sık kullanılıyor. Yapılan araştırmalara göre normal sigara tiryakileri elektronik sigara kullanmaya başladıktan sonra, %40 oranında tekrar sigara içmiyorlar. Bu sigarayı bıraktırma açısından oldukça iyi bir oran. Çünkü ne nikotin sakızı, ne de nikotin bantları bu kadar yüksek oranda sigaradan uzaklaştıramıyor tiryakileri.

Elektronik sigara kullanıcıları, bir kartuş aracılığı ile, su buharı ile birlikte bir miktar nikotin çekiyorlar içine. Bu içeri çekilen su buharı, çikolata, çilek, muz gibi tatlarda olabiliyor. Vücut nikotini alıyor, su buharını dışarı atıyor. Böylece elektronik sigara içicisi hem istediği nikotini alıyor, hem sigara içiyormuş gibi keyif alıyor, hem de akciğerini tütün dumanı ile zehirlemiyor.

Amerika gibi ülkelerde çok yaygın olarak kullanılan ve sigara kullanımını azaltan, aynı zamanda sigaradan binlerce kaz daha az zararlı olan elektronik sigaranın Türkiye’de neden hala yasak olduğunu ise anlamak oldukça güç.

Bir yorum

  1. joyetech eroll

    Elektronik sigara magazamizi ziyaret edin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*