KPSS B Grubu Yaş Sınırı

Soru: KPSS B Grubu atamalarda yaş sınırı var mıdır?

Cevap: KPSS B grubu yaş sınırı konusuna gelmeden önce KPSS A ve KPSS B ne anlama geliyor onları açıklamaya çalışalım. KPSS A grubu kanunla belirlenmiş içlerinde uzmanlık, müfettişlik, hakimlik, kaymakamlık gibi meslek gruplarını içine alan ve kariyer meslekler olarak bilinen kadroları kapsar. Bu kadrolar için önceki yıllarda 30 olan yaş sınırı son kanuni düzenlemelerle 35’e yükseltilmiştir. KPSS B ise kariyer imkanları daha kısıtlı olan mühendis, tekniker, teknisyen, veteriner, VHKİ gibi kadroları kapsar.

Yazılı sınav ve mülakatla girilen KPSS A kadroların aksine merkezi atamayla girilen KPSS B kadroları için ise birkaç istisnai durum dışında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

Bir yorum

  1. Tolga Yıldırım

    Yani tebrik ederim KPSS B Grubu Yaş Sınırı gibi gayet anlaşılır ve basit bir soruya ancak bu kadar karışık ve saçma sapan cevap verilebilirdi

    Birde yazınıza başlarken “KPSS B grubu yaş sınırı konusuna gelmeden önce KPSS A ve KPSS B ne anlama geliyor onları açıklamaya çalışalım.”demişsiniz

    çalışmayın arkadaşım çalışmayın biz biliyoruzki demekki KPSS B Yaş sınırı diye arama yapmısız hem soru onumu soruyo size ki siz farklı cevap vermeye çalışıyosunuz.Siz sorunun cevabını en net ve doğru şekilde verin , konunun altınada okuyucuyu sitede tutmak istiyosanız dikkatini çekebilecek konuyla ilgili linkler koyun ilgi duyuyosa okusun .

    Bloglar cıkalı önüne gelen bişiler yazmaya başladı bu ne yaa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*