TSK’da Eşitlik Var Mı? TSK’da Ayrımcılık mı Yapılıyor?

Soru: TSK’da eşitlik var mı? Tazminatlar herkes için aynı mıktarda mı son iyileştirme zamlarından sadece neden subaylar yararlanmak zorunda? Uzman erbaşlara neden üvey evlat muamelesi yapılıyor? Ek göstergeleri, kıdem tazminatları ve sosyal tesislerden yararlanma hakları neden verilmiyor? Neden Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bu gibi yanlışlar üst üste yapılıyor. Ada (kıbrıs )tazminatı neden her personelinki eşit değil? Uzmanlara oradaki ürünler daha ucuza mı satılıyor? KKTC’nin fiyatları her Türk askeri için aynı değil mi? Cevap: Aslında çok güzel bir soru. Bu gibi sorularınızı Bimer‘e, ilgili bakanlığın bilgi edinme birimine, ya da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bilgi edinme birimine yazar iseniz, yazılı olarak cevap alırsınız.

Bimer yani Başbakanlık linki:

http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

(bilgi edinme hakkını seçin)
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bilgi Edinme:

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/csgb.portal?page=bilgiedinme

Milli Savunma Bakanlığı Bilgi Edinme Birimi:

http://www.msb.gov.tr/anasayfa/phpscr/beb/index.html

2 yorum

  1. tskda eşitsizlik diz boyu devam ediyor subaya ve astsubaya tsk tazminatı adı altında zam verilir tskdaki sivil memur olarak çalışan insanlara hiç bir düzenleme yapılmaz bizler tsk personelimiyiz yoksa 657ye tabi devlet memurumuyu bilmiyoruz ücret zamlarına gelince memuruz cezayi işlem olunca askeri personeliz ama neden bizde subay ve astsubay gibi lojman ve ordu evlerinden faydalanamayız tsk tazminatı alamayız yıpranma payı verilmez bizlerde insanız nihayetinde sayın başbakanım bizde subay astsubay gibi aynı mesaiye tabi tutuluyoruz daha agır işlerde çalıştırılıyoruz lütfen bizede bir düzenleme yapın artık bu çilemiz bitsin insan çalıştıgı işyerinde eziklik hissedermi bizlere hissettiriyorlar siz memursunuz her işi yaparsınız deniliyorve mecbur bırakılıyoruz başımıza astsubayçavuşu 19 yaşındaki insanı amirdiye zorla üst yapıyorlar halbuki o insan bizlerden daha az tahsili olmasına ragmen sizden ricamız lütfen sayın başbakanım busoruna bir an evvel çözüm istiyoruz ve iyi niyetinize sıgınıp düzenleme bekliyoruz insanca yaşamak istiyoruz çalışmalarınızda üstün başarılar dileklerimizi sunarız.tskda çalışan sivil memurlar adına çözüm bekliyoruz.

  2. izmir çiğli 2.inci ana jet üs komutanlığı güvenlik taburunda askere karşı hakaret ve ego tatmin yapılıyo komutanlarımız tarafından yapılıyo. haksızlık diz boyu biz buraya vatani görevimizi yapmaya geldik hayvanlar gibi itip kakılmaya mecbur değiliz . biz erler haklarımızı istiyoruz. başımızdaki komutanlar her şeye kızıp bağırıyorlar bizim dert sıkıntımızlarla ilgilenmiyorlar..ne olur bu konuda bize yardımcı olun bu sorunlara çözüm istiyoruz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*