AK Parti Hükümetinin 2012 Yılı Medya Karnesi – Basında Yer Alma Durumu

Adalet ve Kalkınma Partisi üçüncü kez iktidarını yaşıyor 2012 yılında. Recep Tayyip Erdoğan’ın ustalık dönemi olarak nitelendirdiği 61. dönem hükümetinin medya performansı ne durumda, Başbakan ve Bakanlar basında kaçar kez haber oldular?

Geçtiğimiz yılın son altı aylık medya performanslarını açıklayan Ajans Press, 2012 yılının ilk üç ayındaki Medya yansımalarını karşılaştırarak yayınladı. 9 Ay önce belirlenen yeni kabinenin ikinci medya raporu Başbakan dahil olmak üzere aşağıdaki şekilde oldu.

Başbakan ve Bakanların Basında Yapılan Haber Sayıları

AK Parti kabinesinin ilk 6 aylık ve son 3 aylık medya performansının karşılaştırmalı analizi.

ak parti medya basin

Başbakan Medya Karnesinde de Lider;

3 Ay önce açıklanan Ustalık Hükümeti medya performanslarına bakıldığında ilk üç sırada bir değişiklik olmazken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 34 bin 297 haberle kabinenin yine lideri oldu. İkinci sırada Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu yer alırken, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ise üçüncü sırada yer aldı.
Bakan Kılıç Fark Attı;

2012 yılının ilk üç aylık Ustalık Hükümeti medya performans karnesinde en fazla haber artışı gösteren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç oldu. Bakan Kılıç, geçtiğimiz medya performansında 13. sırada yer alırken ilk üç aylık performansında listede 4. sırada yer aldı. Yine en çok yükselme gösteren Adalet Bakanı Sadullah Ergin ikinci olurken, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker haber sıralamasında en çok yükselen üçüncü Bakan oldu.

Bakan Ergün 10 Sıra Birden Geriledi;

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün haber sıralamasında geçtiğimiz sene altı aylık medya performansına bakarak 10 sıra birden gerilerken, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 8 sıra, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise 6 sıra gerileyerek haber sıralamasında en çok düşüş yaşayan Bakan oldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*