Person of Interest Konusu ve Oyuncuları

CNBC-E’nin en sevilen dizilerinden birisi hiç kuşkusuz “Person of Interest”. Bir izleme ve dinleme verilerini işleyerek olayları önceden tahmin eden bir bilgisayar programı üzerinden suçları işlenmeden önlemeye çalışan bir ekibi konu alan dizi hayran kitlesini gittikçe artırıyor. Gelin bu yazımızda Person of Interest’in konusu ve oyuncularını kısaca tanıyalım.

Person of Interest Ne Demek

Öncelikle dizi hakkında en çok merak edilen hususlardan bir tanesi person of interest ne demek sorusunun cevabı. Bu tabir, bir suçla ilgili olduğu düşünülen ama daha hakkında herhangi bir resmi suçlama veya girişim yapılmamış kişileri tanımlamak için kullanılıyor.

Person of Interest Konusu

Dizinin konusu da zaten tam olarak bu. Milyoner bir işadamı olan Harold Finch’in geliştirmiş olduğu bilgisayar programı sayesinde suçlar anahtar kelimelerle de olsa önceden tahmin edilebilmektedir. Kendini bu suçların önlenmesine adayan (en azından şimdilik öyle gözüküyor) Mr. Finch’in bir de partnere ihtiyacı vardır. Bunun için en iyi aday eski bir CIA ajanı olan ve kayıtlarda ölü olarak gözüken John Reese’den başkası değildir. İkili sadece suçları tahmin etmeye çalışmaz, hem tahmin ettikleri suçları önlemeye hem de özellikle polis ve adliyenin kokuşmuş düzeniyle de mücadele etmektedirler. Olaylar geliştikçe seyirci de özellikle bu iki karakterin geçmişine dair detaylara hakim olacaklardır.


Dizinin diğer önemli oyuncuları NYPD’de görevli polis dedektifleri Lionel Fusco ve Joss Carter.

Person of Interest Oyuncuları

Michael Emerson – Harold Finch
Jim Caviezel – John Reese
Kevin Chapman – Lionel Fusco
Taraji P. Henson – Joss Carter

Micheal Emerson ve Jim Cavaziel dizide oldukça başarılı bir performans sergiliyorlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*