Yalan Dünya Oyuncuları

İnsanları ağlatmak güldürmekten çok daha kolaydır. Hele hele acıyı, dramı uzun soluklu bir şekilde işlemek bir nevi sömürmek neşeyi, sevinci sürdürmeye göre çok daha kolaydır. Bundan dolayıdır ki ekrandaki dizilerimizin ezici çoğunluğu dram türündendir. Komedi dizisi çekmek ise aksine zordur. Komedi türü iyi bir kurgu ve yetenekli oyuncular ister, bir noktadan sonra bayma riski vardır; bu sebeple halihazırdaki pek çok dizimizde olduğu gibi güzel kızlar, yakışıklı erkekler, acıklı bir aşk hikayesi ve kaliteli bir müzik üzerinden seyirciyi sömüremezsiniz.

Neyse sadede gelelim. Gülse Birsel, Yalan Dünya ile ekranlara döndü. Özellikle sosyal platformlarda yapılan yorumlara bakılırsa bir çok izleyici dizi için hayal kırıklığı yorumlarını yapmış. Ben olaya iki açıdan bakıyorum ilki, hala “Akasya Durağı” kalitesinde dizilere maruz kaldığımız şu ortamda komedi türünde eli yüzü düzgün bir dizinin varlığı olumludur ve desteklenmelidir. İkincisi ise Gülse Birsel özelinde. Avrupa Yakası ilk çıktığında da benzer yorumlar yapılmıştı muhtemelen, ama zamanla dizi halk tarafından oldukça benimsendi. Hatta bazı karakterler bir daha silinmemek üzere Türk halkının kafasına kazındı(Örn: Burhan Altıntop). Ben bu dizinin de zaman içinde başarı grafiğini tutturacağını düşünüyorum. Gülse Birsel’in dezavantajı ise “Avrupa Yakası” ile çıtayı çok yükseğe çıkarmış olması, umarız bu işin de altından kalkabilir.

Dizi zengin bir casta sahip. Anlaşılan oyuncular için masraftan kaçınılmamış. Gelin oyuncuları kısaca bir tanıyalım.

Yalan Dünya Oyuncu Kadrosu

Yalan Dünya Oyuncu Kadrosu

Deniz – Gülse Birsel

Deniz oyunculuk yapıyor ve Rıza (Beyazıt Öztürk) ile birbirlerine aşıklar. Kardeşi ve iş arkadaşı ile beraber aynı evde yaşıyorlar. Gülse Birsel, yine esas kız rolünü kendine vermiş. Aynı Avrupa Yakası’nda olduğu gibi dizinin en “normal” insanı kendisi. Yine Avrupa Yakası’nda olduğu gibi dizinin en yakışıklı erkeği onun peşinde. Her hafta iki saatlik senaryo yazmak kolay değil, varsın en iyi rol kendinin olsun. Ha bir de oyunculuğunu oldukça geliştirmiş.

Rıza – Beyazıt Öztürk

Rıza, marangozluk yapıyor. Ailesi onu sevmediği bir kadınla zorla evlendirmeye çalışıyor ama o esas kız Deniz’e aşık. Beyazıt Öztürk rolünde sırıtmıyor, her zamanki gibi sempatik ve sevecen.

Selahattin & Ahmet – Olgun Şimşek

Yeni bir Burhan Altıntop vakası ile karşı karşıya olabiliriz. Selahattin rolündeki Olgun Şimşek oldukça başarılı bir oyunculuk çaıkarıyor ama karakter biraz karikatür mü olmuş ne? İleriki bölümlerde Selahattin’e çok iş düşecek gibi duruyor. Ahmet ise Olgun Şimşek’in canlandırdığı ikinci karakter. Daha kendi halinde, işinde-gücünde bir adam, oyunculuğa yeteneği olmadığı halde oyunculuk yapmaya çalışıyor. Anlaşılan Olgun Şimşek, Bir Demet Tiyatro’da olduğu gibi bu dizide de iki karaktere hayat verecek.

Gülistan – Hasibe Eren

Gülse Birsel’in favorilerinden, karakteri de Avrupa Yakası’nda oynadığı rolü andırıyor. Çapkın kocasının (Selahattin) zamparalıklarıyla mücadele eden, sosyalleşmek adına o kermes senin bu kermes benim koşturan bir kadın. Şehmuz Bey’in kızı, Rıza’nın kardeşi.

Orçun – Bartu Küçükçağlayan

Selahattin ile Gülistan’ın biricik ergen oğulları. Genelde evde duruyor ve boş vakitlerinde babasına gıcık oluyor. Şimdiden internette fenomen olmuş durumda, replikleri Facebook duvarlarını süslüyor.Şehmuz – Altan Erkekli

Altan Erkekli, tüm gün bulmaca çözen, kendi halinde, naif bir aile babası rolünde. Her zamanki gibi rolünün hakkını veriyor.

Nurhayat – Gupse Özay

Rıza’nın saplantılı sevgilisi. Ama ne yazık ki bu sevgi tek taraflı. Rıza ile sözlü ve ne yapıp edip onu nikah masasına oturtmaya çalışıyor. Dizideki en başarılı oyunculuklardan birini sergiliyor.

Tülay – İrem Sak

Selahattin’in pavyoncu sevgilisi. Atarlı bir ablamız, oldukça başarılı bir oyunculuk sergiliyor.

Dursun – Ömür Arpacı

Dursun, Yalan Dünya’ya Avrupa Yakası’nın mirası. Oradaki karakterin tam olarak aynısı, yatay geçiş yapmış. Dizideki Karadenizli – Laz – Şiveli Konuşan boşluğunu dolduruyor.

Emir – Sarp Apak

Ortam adamı, hafiften yancı. İşi gücü eğlence, müzik, kızlar olan bir Cihangir bebesi.

Bora – Öner Erkan

Deniz’in “doktor” kardeşi. Mezhepi ve meşrebi geniş bir baltaya sap olamamış bir genci canlandırıyor.

Açılay – Nihal Yalçın

Deniz ve kardeşi Bora’nın girişken, çatlak, “artist” ev arkadaşını canlandırıyor.

Bir yorum

  1. Ben bu dizi´yi Gülse Birsel var diye sevdim, Gülse Birsel´in yazdigi Senaryo´nun cekimi benim icin muhakkak izlenir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*