Fetih 1453 Filmi

Sonunda tarihimizi anlatan adam akıllı bir filme kavuşuyoruz. Çekimleri uzun bir süredir devam eden ve İstanbul’un fethini konu alan “Fetih 1453” yakında vizyona giriyor. Biz de bu yazımızda büyük gişe başarısı göstermesi beklenen filmi konu aldık. Yazımızda, Fetih 1453 ne zaman çıkacak, vizyon tarihi nedir, oyuncuları ve yönetmeni kimlerdir sorularının cevaplarını bulabilir ve izlenme rekorları kıran Fetih 1453 fragmanını izleyebilirsiniz.

Fatih Sultan Mehmet’in hayatını ve temelde İstanbul’un fethini anlatan yapım Türk sinema tarihinin şu ana kadar yapılmış en yüksek bütçeli filmi. Filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını Fatih Aksoy ve Ayşe Germen üstlenmiş. Filmde Fatih Sultan Mehmet’i Devrim Evin canlandırırken; diğer karakterleri İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest, Recep Aktuğ, Cengiz Çoşkun, Erden Alkan, Şahika Koldemir, Naci Adıgüzel, Erdoğan Aydemir ve Sedat Mert canlandırıyor.

Fetih 1453, özellikle görsel açıdan merak uyandırıyor

Senaryosunu Atilla Engin ve İrfan Saruhan’ın yazdığı filmin görüntü yönetmeni ise Mirsad Herovic. Danışmanlığını Prof. Dr. Feridun Emecen, Doç. Dr. Hülya Tezcan, Prof. Dr. Gülgün Köroğlu Adem Saraç’ın yaptığı filmde müzikler Benjamin Wallfisch’e emanet.

Fetih 1453 Vizyon Tarihi

Filmin 17 Şubat 2012’de vizyona girmesi bekleniyor. Film tüm Türkiye’de ve aralarında Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İngiltere, İsviçre ve Rusya’nın da bulunduğu pek çok ülkede 850 sinema salonunda aynı anda vizyona girecek.Fetih 1453 Fragmanı

Filmin fragmanı, 24 saatten az bir sürede 1,5 milyon kişi tarafından izlenerek rekor kırmış durumda. Sadece fragman çekimleri için 600 bin doların harcandığı film adından çok söz ettireceğe benziyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*