YGS 2012 Başvuru Tarihleri 3 – 13 Ocak 2012 Tarihi Arasında Olacak

2012 YGS sınav tarihleri belli oldu. Üniversite adaylarının en çok merak ettiği konular arasında yer almakta idi 2012 yılı YGS sınavının ne zaman yapılacağı, sınav tarihlerinin ne zaman olacağı. ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 2012 yılı Yükseköğretime Geçiş Sınavı başvuru tarihleri 3 Ocak 2012 Salı günü başlıyor ve 13 Ocak 2012 Cuma günü bitiyor. ÖSYM’nin YGS tarihi ile ilgili yaptığı duyuru, 2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri, 3-13 Ocak 2012 tarihleri arasında yapılacaktır cümleleri ile başlıyor. ÖSYM, duyurunun devamında; YGS’ye girecek adaylar YGS başvuru klavuzu ve aday başvuru formuna ÖSYM’nin internet sitesinden erişebilecekler. Ayırca başvuru formu ve kılavuz satışı yapılmayacak.

Lise son sınıf öğrencileri başvuruyu eğer kendi okulları bir başvuru merkezi ise, kendi okuduğu liselerde yapacaklar. Yani liseler, ÖSYS – YGS sınav başvuru merkezi olacak.

Mezun olan adaylar ise son 2 sene içerisinde sınava girmişler ise başvurularını internet üzerinden yapabilecekler.

Ayrıca isterlerse yine bir ÖSYM sınav merkezi aracılığıyla yapabilirler.

Üniversite adayları için başvuru kılavuzu önemli bir kaynak, o nedenle internette yayınlanan başvuru kılavuzunun detaylı olarak incelenmesi önemli.
YGS, üniversite seçme sınavının ilk aşaması, henüz tarihi belli değil ancak okulların bitmesine yakın bir zamanda da ikinci basamak olan LYS sınavı yapılacak. LYS sınav tarihi ve LYS ne zaman yapılacak konusu ise henüz net değil, ÖSYM onun da duyurusunu YGS sonuçları açıklandıktan yapacaktır.

4 yorum

  1. ygs sınavına nasıl kayıt yaptırabilirim

  2. ygs sınavına internetten başvurmak riskli mi?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*