Gülse Birsel’in Yeni Dizisi: Yalan Dünya

Ve sonunda beklenen oldu… Gülse Birsel ekranlara “Yalan Dünya” ile dönüyor. “Avrupa Yakası” ile oldukça uzun soluklu bir projeyi başarıyla tamamlayan senarist yeni dizisi Yalan Dünya ile de adından oldukça söz ettireceğe benziyor. Bu yazımızda Gülse Birsel hayranları için yeni dizisini biraz tanıtalım istedik.

“Yalan Dünya” senaristin eski dizisi “Avrupa Yakası” gibi bir sit-com (durum komedisi). Eski dizisi Nişantaşı’nda geçerken, Birsel bu dizi için Cihangir’i seçmiş. Dizide birbirinden farklı iki ailenin bir takım tesadüfler sonucu bir arada yaşaması sonucu ortaya çıkan garip ve komik olaylar işleniyor. Birsel bu sefer ATV yerine Kanal D’yi seçmiş ki bu da kanalın genel izlenilirlik oranlarına bakıldığında diziden reyting beklentilerinin hayli yüksek olduğu izlenimini yaratıyor.

Dizinin yapımcılığını D Yapım, yönetmenliğini ise Jale Atabey Özberk üstlenmiş. Müzikleri ise Nil Karaibrahimgil yapacak. Dizi severler için önemli bir ayrıntı ise Birsel’in eskiden oldukça şikayet ettiği biçimde bu sefer dizinin süresinin çok uzun olmayacağı. Dizinin reklamlar hariç 40-50 dk. civarında sürmesi bekleniyor. Bu da “yerli dizi, yersiz uzun” tartışmalarını yeniden alevlendireceğe benziyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda ise tanıdık isimler var. Beyazıt Öztürk, Gülse Birsel, Altan Erkekli, Füsun Demirel, Olgun Şimşek, Hasibe Eren, Sarp Apak, Öner Erkan, Nihal Yalçın, Bartu Küçükçağlayan, Tuna Orhan, Ömür Arpacı, Hakan Meriçliler, İrem Sak ve Gönül Ülkü bu isimler arasında. Oyuncular arasında en büyük sürpriz ise hiç şüphesiz Beyaz.

Yalan Dünya Fotoğraf

Yalan Dünya

Yalan Dünya Fragman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*