Windows 8 Özellikleri Arasında Resmin Bir Noktasına Dokunarak Bilgisayarı Açmak da Yer Alıyor

Windows 8’in özellikleri neler olacak ve Windows 8 ne zaman çıkacak en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Microsoft’un Windows 8 geliştiricilerinin gönderdiği bir blog yazısına göre, Windows 8’de tablet bilgisayarlar için özel bir giriş sistemi geliştiriliyor. Microsoft mühendislerine göre bilgisayar ya da cep telefonu şifresi için karakter ve harfler kullanmak çok demode olmuştu ve oluşturulan şifrelerin unutulması çok sık yaşanan problemler arasında yer almaktaydı. Windows 8 geliştiricileri bu sorunu çözmek için alternatif bir metot geliştirdiler.Yeni yöntemek göre Windows 8 kullanan cep telefonu ya da tablet bilgisayarınızın açılış sayfasına istediğiniz bir resmi yükleyeceksiniz. Ve resimde şifre olarak bir bölgeyi seçebilecek, daha sonra ise cihazı açtığınızda o bölgeye dokunarak sisteme giriş yapılabilecek.

Windows’un resim ile sign in, yani giriş özelliği dokunmatik ekran özelliğine sahip ve Windows 8 işletim sistemine sahip cihazlarda çalışabilecek. Microsoft bloğunda Windows 8’in bu özelliğini açıklayan bir resim de paylaşmış durumda. Aşağıdaki resimden sistemin nasıl işleyeceğini kestirebilmek daha kolay.windows 8

windows 8 resimli şifre ile bilgisayara giriş özelliği

Windows 8’deki resim ile giriş özelliği özetle şu şekilde işliyor;

şifre olarak kullanmak istediğiniz resmi belirliyorsunuz,

daha sonra resim üzerinde 3 farklı alan belirliyorsunuz ve bu 3 farklı alanda nokta, çember ya da ok işaretleri yapabiliyorsunuz.

Aynı şekilde resim üzerinde belirlediğiniz hareketleri tekrar edince şifre girmiş sayılıyorsunuz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*