Ekşi Sözlük Nasıl Kullanılır

Ekşi Sözlük, nam-ı diğer kutsal bilgi kaynağı. Kutsal kısmına pek katılmıyorum, absürd, bazen saçma, bazen de gereksiz bilgi kaynağı denebilir. Zaten yazarları da sözlüğün artık eski kalitesinin kalmadığından, troll (ortalığı karıştırmak için tahrik edici saçma sapan başlık açan ya da içerik giren yazar) ler tarafından işgal edildiğinden şikayetçi. Ancak her ne olursa olsun, ekşi sözlük tartışmasız en büyük interaktif sözlük, ve sosyal medya sitelerinden birisi. Ekşi sözlüğü gerek eğlence gerekse bilgi edinmek, özellikle bir ürün ya da film hakkında kullanıcıların yorumlarına bakmak amacıyla kullanmayanımız yok. Peki nerede çıktı bu ekşi sözlük nasıl kullanılır mevzusu demeyin, ekşi sözlüğü etkin olarak kullandığınızda o gün gündemde neler, sosyal ağlarda neler konuşuluyor, günün en çok tartışılan mevzusu ne gibi konulara çok kısa sürede hakim olunabiliyor.

Gizli kahramanlar – hayvan ara ve gudik

Ekşi sözlüğün detaylı arama özelliği olan hayvan ara ve detaylı ararken arama sonuçlarını en popülerden en az popülere doğru sıralayan gudik özellikleri gizli kalmış kahramanlarından. Hayvan ara ve gudik nedir, ne işe yarar, beraberce görelim.

Öncelikle ekşi sözlüğe girin, hayvan ara butonuna basın.

Şu gün yazan yere bugünün tarihini girin, gudik seçeneğini işaretleyin ve hayvanlar gibi arayın.Aşağıdaki resimde nasıl arama yapılacağını görebilirsiniz.
ekşi sözlük hayvan ara ve gudik özellikleriGudik özelliğiyle o güne, ya da herhangi bir güne ait arama yaptığınızda, ekşi sözlükte girdiğiniz tarihte en çok yazı girilen başlıklara ulaşılır. Bu da o gün gündemde en çok konuşulan, en ilgi çekici ve üzerinde en çok kafa patlatılan konulardır genellikle. İlk sayfadaki başlıkları ve içeriklerini hızlı bir şekilde taramak hem size internette keyifli vakit geçirtir, hem de o günkü gündeme hakim kılar. Karşınıza aşağıdaki gibi bir sonuç çıkacaktır aramayı yaptığınızda:

ekşi sözlük nasıl kullanılır

hayvan ara ve gudik özelliği ile ekşi sözlükte o günkü en popüler konulara ulaşılabilir

Klasik anlamda ekşi sözlüğün nasıl kullanılacağını anlatmadık. Bunu zaten bilmeyeniniz yoktur.

Ha bir de ekşi sözlük’te nasıl yazar olunur konusu var ki, hiç değinmeye bire gerek duymuyoruz. Çünkü yazar olmaktansa, okuyucu olmak daha keyifli ekşi sözlükte. Bırakın başları sizin için yazsın, siz okumanın keyfini sürün.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*