Facebook Fotoğraf Gizleme

Facebook yaygınlaştıkça insanların mahremiyeti gittikçe kayboluyor. Biz de bu yazımızda Facebook kullanıcılarının en çok merak ettikleri konulardan biri fotoğrafları ve fotoğraf albümlerini gizleme yöntemlerine yer verecek, Facebook’ta fotoğraf, resim, video gizleme nasıl yapılır sorularına cevap aramaya çalışacağız.

Facebook Fotoğraf ve Video Gizleme Nasıl Yapılır

Facebook hesabımıza girdikten sonra sağ köşede bulunan Hesap sekmesine ve bu sekmenin altında açılan “Gizlilik Ayarları” kısmına tıklıyoruz. Buradan sonra karşımıza çıkan sayfanın alt kısmında yer alan yerdeki “Ayarları Özelleştir” kısmına tıklamamız gerekiyor.

Yeni Facebook arayüzü ile fotoğraf ve video gizlemek eskisine göre daha kolay

“Ayarları Özelleştir”i tıkladıktan sonra karşımıza çıkan sayfanın en altında “Mevcut fotoğraf albümleri ve videolar için gizlilik ayarlarını düzenle” yazısını görüyoruz, buradan “gizlilik ayarlarını düzenle”ye tıklıyoruz.

Karşımıza çıkan sayfadan seçtiğimiz albümlerden istediklerimizi istediğimiz kişi ve gruplara gizleyebiliriz. Her bir albümü seçtiğimizde karşımıza

  • Herkes
  • Arkadaşlarımın Arkadaşları
  • Sadece Arkadaşlarım
  • Belirli Kişiler
  • Sponsorlar
  • Sadece Ben

seçenekleri çıkacak. Buradan istediğimiz albüm için istediğimiz seçeneği işaretliyoruz. Ayarları Kaydet diyerek gizleme işlemini tamamlamış oluyoruz.

Bu şekilde herkesin görmesini istemediğimiz Facebook video, fotoğraf ve resimlerini erişime engellemiş veya gizlemiş olduk.

Aşağıda fotoğraf ve video gizlemenin nasıl yapılacağı ile alakalı hazırlanmış videoyu bulabilirsiniz.

Facebook Fotoğraf ve Video Gizleme

http://www.youtube.com/watch?v=DV9Q-vWF-uA

Facebook Fotoğraf Albümü Gizleme

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*