Abdullah Avcı Kimdir

Guus Hiddink’in bırakmasıyla beraber A Milli Takım Teknik Direktörü olarak görevlendirilen Abdullah Avcı kamuoyu tarafından pek bilinmese de oldukça başarılı bir kariyere sahip olan bir çalıştırıcı. Halihazırda İstanbul Büyükşehir Belediye Spor’u çalıştıran ve yakın zamanda A Milli Takım’ı çalıştıracak olan Abdullah Avcı’yı biraz daha yakından tanıtalım istedik. Abdullah Avcı kimdir, nereli, hangi takımı tutuyor, başarıları nelerdir? Bu soruların cevapları ve Avdullah Avcı’nın özgeçmişi ve biyografisini yazımızda bulabilirsiniz.

Tam adıyla Abdullah Mucip Avcı 31 Temmuz 1963 İstanbul doğumlu olup, aslen Rize Salarhalıdır. Futbola Vefa Spor Kulübünde futbola başlayan Avcı ardından sırasıyla Fatih Karagümrük, Rizespor, Kahramanmaraşspor, Bakırköyspor, Kasımpaşa’da oynamış ardından İstanbulspor’a transfer olmuştur.

Abdullah Avcı

Abdullah Avcı

Teknik direktörlük kariyerine 1999-2000 sezonunda İstanbulspor ile başlayan Abdullah Avcı, 2004-2005 yılları arasında Galatasaray PAF takımını aynı zamanda Türkiye 17 Yaş Altı Millî Futbol Takımını çalıştırmıştır. 17 Yaş Altı milli Takım ile ülkemize Avrupa şampiyonluğu ve Dünya Şampiyonasında 4.lük kazandırmıştır. Bu görevini ise 2006’da bırakmış ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da göreve başlamıştır. 2007 yılında süper lige çıkan İstanbul BB, oldukça başarısız bir grafik çizmesine rağmen avcı görevine devam etmiştir. İstikrar grafiği yakalayan Avcı’nın yönetimindeki İstanbul BB, 2007-2008 sezonunu 12., 2008-2009 sezonunu 9., 2009-2010 sezonunu ise 6. sırada tamamlamıştır.

Avcı’nın sözleşmesinin şartları tam olarak belli olmamakla beraber aylık 150.000 TL. alacağı konuşulmuş ve 2014 Dünya Şampiyonası’na kadar Milli Takımı hazırlama görevi verilmiştir.

Bir yorum

  1. böyle biyografi olmaz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*