Kopya İçerik Girmek Google Adsense Ban Sebebi

Google son zamanlarda yaptığı atılımlarla kopya içerik barındıran siteleri tam bir taarruz altına almış durumda. Google panda ve caffeine algoritmalarıyla arama sonuçlarında özgün içerik barındıran sitelere öncelik tanıyan ve kopya içerik barındıran siteleri geri plana atan Google, şimdi de Adsense hesaplarını incelemeye aldı.

google adsense ban

kopya içerik girmek adsense hesap kapatılma, adsense'den ban alma nedenlerinden artık.

Bir gün Adsense’e giriş yapmaya çalıştığınızda hesap iptal edilmiştir ya da hesap etkin değil uyarısına sebepsizce maruz kalabilirsiniz. Google bu konuda sizi bilgilendirmemiş de olabilir. Ya da sonradan jenerik bir e-posta da gönderebilir. Eğer adsense kodunu yayınladığınız sitede normalde fazla tık almamışsanız ve reklamları kötüye kullanmamışsanız, burada şüphe etmeniz gereken şey kopya içeriktir. Aynen google özgün olmayan siteleri arama sonuçlarında cezalandırmaya başladığı gibi, adsense gelirleri açısından da cezalandırmaya başladı.

Adsense’den bu nedenle ban yendiğini ve hesabın kapatıldığını bir arkadaş vesilesiyle öğreniyoruz biz de. Evet bir arkadaş klişesi ama gerçek, bir gün adsense hesabına giremediğini farketmesiyle olaylar çözülüyor. Mail atıyor, neden kapatıldığını soruyor ve özgün içerik ile ilgili bir e-posta alıyor.
Yani adsense yayıncı politikaları arasında artık özgün içerik de yer alıyor, bilgilerinize.

2 yorum

  1. :)) pes diyorum yani sana bravo boyle harika bir makale okumamıştım hayatımda

  2. adsense çok kazandırır ama çok şey ister sizden..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*