Sigarada İndirim Bekleniyor, Sigara ÖTV Oranı Düşürüldü

Sigaradaki ÖTV oranı düşürüldü. Daha önce sigarada yüzde 69’a çıkarılan ÖTV oranı, bugün (26 ekim 2011) yapılan yeni düzenleme ile birlikte %65’e indirildi. ÖTV oranının düşürülmesi ile birlikte sigara fiyatlarının sigara üreticileri tarafından yeniden düzenlenmesi bekleniyor.

17 Ekim 2011 tarihinde sigaraya gelen zam ile birlikte zamlı sigara fiyatlarını paylaşmıştık. Sigarada yeni yapılan ÖTV indirimi nedeniyle sigara fiyatları düşecek mi, düşecekse ne kadar indirilecek, sigara kullanıcıları şu an yüksek fiyatlardan mı sigara satın alıyor herkesin merak konusu oldu.

Daha önce genel yaşanan problem, ÖTV zammı sonrası zamlı fiyatlar açıklanmadığı için bazı sigara satıcıları zam gelmemesine rağmen sigarayı zamlı olarak satmışlardı. Şimdi de indirim oranı henüz açıklanmasa bile indirimli mi satılacak mı sigara diye merak ediyor kullanıcıları.

Sigara üreticilerini biran evvel indirim yapıp yapmayacağı hususunda açıklamada bulunmaya davet ediyoruz bu vesile ile. Çünkü sigara satıcıları ve kullanıcılarını tekrardan karşı karşıya getirme potansiyaline sahip bu belirsiz sigara fiyatları durumu.Bir yorum

  1. BUnu yayınlar mısınız sanmıyorum ama en azından siz görün. Sürekli birşeyler paylaşıyorsunuz ve artık haberler biraz sallamaya gidiyor. Haber yoksa yazmayın gereksiz paylaşım yapıp internet çöpülüğünü büyütmeyin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*