Detoks Bandı – Ayak Detoks Bandı Nedir, Ne İşe Yarar ve Yorumlar

Detoks bandı ya da diğer adıyla detoks ayak bandı hakkında bilgi paylaşacağız bu makalede. Detoks bandı nedir, detoks ayak bandı ne işe yarar, işe yarıyor mu? Detoks bandının faydaları neler, zararı var mı, nasıl kullanılır? Bu sorulara cevap vermekle birlikte, detoks bandı ile ilgili forum ve ekşi sözlük gibi sitelerden derlediğimiz kullanıcı yorum ve yorumlarını da sizlerle paylaşacağız. Detoks terimi özellikle sağlıklı yaşam konusunda hassasiyet gösterenler açısından oldukça popüler bir terim. Detoks bandı da, kısa yoldan ve zahmetsizce detoks yapmak isteyenler için bir alternatif olarak, foot patch, detox patch, star lux, bodytox, kenno takara markalarıyla karşımıza çıkıyor bu nedenle.

Detoks bandı nedir

detoks bandıDetoks bandı detoks yapmak amacıyla kullanılan bir banttır. Eğer vücudunuzda yorgunluk, sırt ve baş ağrısı, halsizlik, uykusuzluk gibi problemler yaşıyorsanız, detoks yaparak vücudunuzdaki toksinlerden kurtulabilirsiniz ve sağlık sorunlarınız azalabilir. Detoks yapmak için eskiden sıkı detoks diyetleri uygulamak gerekirdi. Şimdi ise bizleri zahmetli diyetlerden kurtarmak amacıyla detoks bantları icat edilmiş durumda.

Detoks bandı nedir sorusunun özetle cevabı, vücudumuzdaki zararlı mikrop, toksin ve birikmiş zararlı maddelerden kurtulmak amacıyla ayak bölgesine takılan banttır diyebiliriz.

Detoks bandı ne işe yarar

Detoks bandının iddia edilen faydaları ve yararları şunlardır:

 • Yağ hücrelerinde birikmiş toksinlerden arınmayı sağlar.
 • Sırt, baş ve boyun ağrılarına iyi gelir.
 • Kilo vermeye yardımcı olur.
 • Uykusuzluğa iyi gelir. Uyku sorunlarını azaltır.
 • Yorgunluk ve halsizliği azaltır.
 • Sinirliliği azaltır.
 • Gece iyi bir uyku çekilmesi ve rahatlamış olarak uyanmayı sağlar.
 • Vücutta birikmiş zararlı kimyasallardan arınmayı sağlar.
 • Psikolojik olarak insanı rahatlatır.
 • Dolaşım sistemini rahatlatır, kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olur.

Detoks bandının yukarda bahsedilen faydaları ve ne işe yaradığı konusunda kesinleşmiş bilimsel veriler yoktur. Detoks bandı mucizevi bir şekilde tüm sorunlarınızdan kurtulmanızı da sağlamaz. Ancak detoks bandını kullanıp fayda gördüğünü ifade eden bir çok kullanıcı mevcuttur. Siz de detoks bandını deneyebilirsiniz, çok pahalı bir ürün değildir. Faydası görülürse ne ala, zararlı bir ürün değildir en azından.

Detoks bandı nasıl kullanılır – Detoks bandı kullanımı

Detoks ayak bandı kullanımı

Detoks bandı ayağın alt tarafına gece yatarken yapıştırılıyor ve sabah çıkarılıyor.

Detoks bandı kullanımı çok kolaydır. Gece yatmadan önce ayaklar yıkanır ve temizlenir. Daha sonra ayak altı bölgesine resimde de görüleceği üzere yapıştırılır. Ayak parmak ya da topuk bölgesine veya ayakların orta kısmına yapıştırılabilir. Genelde aldığınız detoks bandı ürününün üzerinde de kullanma kılavuzu mevcuttur, oradan resimli olarak kullanımına da bakmanızda fayda vardır. Sabah uyandığınızda detoks bandını ayağınızdan çıkarın ve yıkayın.

Detoks bandını çıkardığınızda simsiyah olduğunu göreceksiniz. Bu aslında vücudunuzdan o kadar kir, mikrop ve pisliğin çıktığını göstermez.

Detoks bandı üreticileri tarafından biraz da göz boyamak için yapılmış , ayağınızdaki ter ile reaksiyona girince siyahlaşan bazı maddelerin de katkısıyla band bu hale gelmektedir.

Detoks bandı kullanıcı yorumları, detoks ayak bandı hakkında forum ve ekşi sözlük yorumDetoks bandı kullananların internet sitelerinde, forum ve ekşi sözlük gibi yerlerdeki yaptığı yorumlar:

 1. Denedim bunu ben. hastalarımdan biri kullanmış çok memnun kalmıştı. ben de bir kutu sipariş ettim bunlardan, gece yatmadan önce ayaklarımın tam çukur olan bölgesine yapıştırdım, ayaklarıma bir sıcaklık yayıldı. (ekşi sözlük)
 2. Her gün düzenli olmasa da denedim bir kaç gün kullanmayı, hakkında bir kaç da yayın okudum. etkili olup olmadığını söyleyebilecek bir veri ve klinik çalışma yok, ama kullanıp memnun kalan kişi sayısı düşünüldüğünde işe yaramaz deyip kestirip atılamayacağını belirten yazılar bunlar.Kullanırken daha rahat uyudum. ayağınıza yapıştırdığınız andan itibaren ayağınızın altında kan dolaşımının arttığını ve ayağınızın ısındığını hissedebiliyorsunuz ama kesinlikle ama kesinlikle mucize yaratmıyor. bir de kullanırken bol bol su içmeyi öğütlüyorlar, ki bu da vücuttaki kan dolaşımını arttırıp toksinlerin atılımını kolaylaştırdığı hipotezini doğurdu bende.önünüze gelen yerden almayın bantları, ucuz etin yahnisi hesabı. muhakkak güvendiğiniz bir eczaneden alın. her bulduğunuz şeye araştırmadan etmeden atlayıp mucize çıkarmasını beklemeyin. (ekşi sözlük)
 3. Banada geçen gün bir medikalde alışveriş yaparken tavsiye etmişlerdi, ilgimi çekti aldım ve kullanmaya başladım, daha yeni benimde 3 gün oluyor, sanki içimde bana sıkıntı veren bişeyler varmış da azalmış gibi, biraz hafiflemiş hissediyorum. (kadın forum)
 4. İki gecedir Bodytox bantlarını kullanıyorum. Sabahları kendimi keyifli ve hafiflemiş hissederek uyanıyorum. (kadın forumlarından bir yorum)
 5. 2 kutu bitirdim. Son günlerde bantların rengi ilk günlerdeki gibi koyu renk olmamaya başladı. Yine kahverengi çıktı bantlar fakat daha açık bir kahverengi oldular. Bugün eczaneden bir kutu daha ayak detoks bandı almayı düşünüyorum.Gerçekten bantları kullandığım 10 gün boyunca kendimi çok çok iyi, stressiz hissettim. Vücudumda hissettiğim gerginlikten eser kalmadı.

Siz de eğer detoks ayak bandı kullandıysanız, detoks bandı ile ilgili yorum, düşünce ve deneyimlerinizi aşağıdaki yorum alanından bizlerle paylaşır, diğer okuyucularımızı da bilgilendirirseniz seviniriz.

Detoks bandı hakkında şikayet, yorum ve önerileriniz tüm okuyucularımız açısından son derece kıymetlidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*