Kurban Bayramı Tatili ve Tarihi – Kurban Bayramı Ne Zaman 2011

2011 Kurban Bayramı yaklaşıyor. Kurban bayramı tatili ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor, tatil tarihleri, kurban bayramı ne zaman, kurban bayramı hangi gün şimdiden merak konusu. Bir de yine kurban bayramı tatili kaç gün, kurban bayramı tatili 9 gün olacak mı, tatil 9 gün oldu mu konusu var yine merak edilen. 2011’de Kurban Bayramının ilk günü 6 Kasım Pazar gününe denk geliyor.

Kurban Bayramı Resmi Tatil Günleri 2011

Arefe günü ise 5 Kasım Cumartesi öğleden sonra başlıyor.

Kurban bayramının 2. günü ise 7 Kasım 2011 Pazartesi.

Bayramın 3. günü 8 kasım salı, dördüncü günü ise 9 kasım çarşamba.

Bilindiği üzere kurban bayramında resmi olarak arefe günü yarım gün olmak üzere toplamda 4,5 gün tatil oluyor.

Bu sene arefe günü cumartesine denk geldiği için çarşamba günü tatil bitiyor ve 10 kasım perşembe günü normal şartlar altında mesai başlıyor.

Eğer bakanlar kurulu kararı ile perşembe ve cuma günü de tatil verilir ise, kurban bayramı tatili 9 gün olur. Eğer perşembe ve cuma tatil ilan edilmez ise, kurban bayramı tatili 5 gün olacak. Bu durumda bir çok çalışan yine perşembe ve cuma günü izin alma yoluna gidecektir.Kurban Bayramı Ne Zaman, Kurban Bayramı Tarihi 2011

  • Kurban Bayramı 1. günü tarihi 6 Kasım Pazar,
  • 2. günü 7 Kasım Pazartesi,
  • Üçüncü günü 8 Kasım Salı
  • 4. ve son günü 9 Kasım Çarşamba

2 yorum

  1. bu sitenin yazıları çok güzel. çok faydalı bilgiler var. çok teşekkür ederim yazılar için. benim babam bir memur, inşallah bakan amcalar tatil verir.
    babam söz verdi bzi antalyaya tatile götürecek.

  2. 9 gün tatil oluyor ama devletin esas çalışan organı yani kurumu biziz bize yok herkeze var ben olmaz derim ve bu konuda hak ve hukuk varsa hakkımı helal etmemherkeze bayram bize …

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*