Facebook Uygulama Ayarları ve Uygulama Kaldırma

Facebook’ta eklediğiniz uygulamalar, sayfanızı sürekli meşgul etmesi, olmadık zamanlarda sıkça mesaj video vb. göndermesi sebebiyle bazen can sıkıcı olabiliyor. Bu yazımızda Facebook’un arayüzünü değiştirmesi sebebiyle bazı kullanıcıların artık uygulamaların kaldırılamayacağını sanmasına yol açan bir problemin çözümünden bahsedeceğiz. Facebook uygulama ayarları nasıl değiştirilir ve Facebook uygulamaları nasıl kaldırılır sorusunun cevabı yazımızda. 

Eski Facebook arayüzünde sağ üstte bulunan “Hesap” sekmesine tıklandığında “Uygulama Ayarları” diye bir seçenek çıkmaktaydı. Facebook uygulamaları ile ilgili ayarlar da buradan kolaylıkla yapılabiliyordu. Yeni Facebook arayüzünde ise uygulama ayarlarına ulaşmak maalesef biraz daha zahmetli. Yapmanız gereken, “Gizlilik Ayarları” sekmesinden “Uygulama ve İnternet Seçenekleri” kısmını seçmeniz. Burada karşınıza çıkan menüden “ayarları düzenle” linkini tıklıyorsunuz.Karşınıza bir sayfa çıkıyor ve bu sayfada Facebook hesabınıza yüklü tüm uygulamaları görebiliyorsunuz. Yapmanız gereken kaldırmak veya ayarlarını değiştirmek istediğiniz uygulamayı seçerek işlemlere başlamanız.

facebook uygulama kaldırma

Karşınıza çıkan sayfada Facebook uygulamaları ile alakalı işlemleri yapabilmeniz ve Facebook uygulamalarını kaldırmanız mümkün

Eğer bir uygulamayı tamamen kaldırmak istiyorsanız o uygulamayı seçerek, “uygulamayı kaldır” linkine tıklıyorsunuz. Eğer uygulamayı tamamen kaldırmak istemiyor, ancak uygulama ile alakalı gereksiz iletilerde kurtulmak istiyorsanız “bu uygulamanın izinleri” satırını incelemeniz ve yanında “zorunlu” yazmayan izinleri “kaldır” linkine tıklayarak kaldırabiliyorsunuz.

Facebook uygulama kaldırma işlemi ile ilgili videoyu aşağıda bulabilirsiniz.


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*