Facebook Reklam Sorunu ve Reklam Engelleme

Facebook yeni geliştirdiği uygulamalarla bir yadan kendi kazancını artırıp ekonomik bir sistem kurmaya çalışırken, diğer yandan sadık kullanıcılarının hoşuna gitmeyecek uygulamalara da imza atmakta. Bir çok Facebook kullanıcı için sorun oluşturan yeni reklam uygulaması ile, Facebook reklamları kullanıcıların profil bilgilerini, aktivitelerini, beğendiklerini, fotoğraflarını ve duvar yazılarını reklamlarda kullanabilecek. Sizin sayfanızda başka reklamları gösterirken aynı zamanda aslında sizin beğenmediğiniz veya tavsiye etmediğiniz ürünleri sanki siz beğenip tavsiye etmişsiniz gibi listenizdekilere gösterebilecek. “Facebook’un yeni başlatmayı düşündüğü bu uygulama aynı zamanda sponsorlu yazılar adıyla da biliniyor.” Bu durumdan rahatsız olanlara yol gösterici olması bakımından bu yazımızda Facebook reklam sorununu ele aldık ve Facebook reklamları kaldırma ve engelleme nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye çalıştık.

facebook reklam engelleme, facebook reklam sorunu

Aslında bu sorunun cevabı çok basit. eğer Türkçe arayüz kullanıcısı iseniz yapmanız gereken Hesap butonuna tıklamanız ve bu şekilde açılan menüden “Hesap Ayarları”na girmeniz. açtığınız sayfada “Facebook Reklamları” kısmına tıklayın. ”Platform sayfalarındaki reklamların bilgilerimi şu kişilere göstermesine izin ver” ibaresinin yanında bulunan kutudaki ”Hiç kimse’ seçeneğini işaretleyin. Bunun ardından yapmanız gereken bulunduğunuz sayfanın aşağı kısmına inip ”Facebook Reklamları’nda sosyal eylemlerimi kimler görebilir:’ ibaresinin yanındaki kutudaki ”Hiç kimse” seçeneğini işaretlemeniz ve bütün bunların ardından ”Değişiklikleri kaydet’ butonuna tıklamanız.Facebook sayfanızdaki reklamları engellemenin yolu da oldukça basit. Bu durumda yapmanız gereken eğer Mozilla Firrefox kullanıcıysanız Facebook Ad Killer adındaki scripti kullanmanız. Bu scriptin düzgün çalışabilmesi için ise Greasemonkey eklentisini kurmanız gerekiyor. Eğer Google Chrome kullanıcı iseniz Facebook reklam engelleme için Facebook Tweaks adlı eklentiyi kurmanız yeterli oluyor.

İyi eğlenceler…

9 yorum

  1. ilk adımı yaptım fakat Platform sayfalarındaki reklamların bilgilerimi şu kişilere göstermesine izin ver” ibaresinin yanında bulunan kutudaki ”Hiç kimse’ seçeneği yok sayfanın aşşağısında.

  2. bu reklam sorununulütfen çözün çok önemli uygulamalarım var

  3. çok önemli uygulamalarım var lütfen çözün

  4. ya lutfen su sorunu cozun yalvarırım

  5. explorer ıcın ne ındırcem

  6. internet exploro kulanıcısım onun icin hangi programı kuracam

  7. yaa ben yaptım hiçbirşey olmuyor bunlarda nasıl yapıyolarsa

  8. arkadslar bende bu sorun ıkı gun sordu ben butun facebook yardım yönetımıne hepsıne acıklayıcı bır sekılde maıl attım ıkı gun sonra sayfam eskı halıne geldı. bırde tlfndan facebook sayfama gırıs yaptım gırış yapıldı cok sasrıdım pc den gırdıgımden de duzeldıgını gördum belkı de tlf sayesınde duzeldı bılemıyorum ıkısınden bırı bu sorunu cözdu:)) sıze kolay gelsın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*