Pepee Şarkıları – Pepee Müzikleri

Trt Çocuk’un oldukça popüler yerli yapım bir çizgi filmi Pepee. Ve Pepee Şarkıları ve Pepee müzikleri, Pepee çizgi filmini sadece çocuklar arasında değil, büyükler için de oldukça ilginç kılıyor. Güzel ya da sevimli diyemiyorum,  ilginç diyebiliyorum ancak. Çünkü şarkılar o kadar içten, o kadar duygusal, o kadar hüzünlü, o kadar samimi ki, dinlerken duygulanmamak mümkün olmuyor. Tam böyle tabiri caizse rakı masasında dinlenecek türden şarkılar, Müslüm Gürses’in en arabesk şarkısı, bir pepee pepee çok ağlıyor kadar acı bir tad bırakamıyor insanın damağında.

pepee

Pepee şarkıları ve müzikleri ile birlikte Pepee çizgi filmi TRT Çocuk'ta yayınlanıyor.

Pepee Şarkıları çizgi film yayınlanırken Pepee’in yaşadığı olaylara göre çizgi film esnasında çıkıyor. Benim de bu şarkıların efsaneliği keşfim, 6 yaşındaki yeğenimin izlediği bu çizgi filme zorunlu olarak katlanırken vuku bulmuştur.

Pepee şarkıları

Pepee Pepee Çok Üzülüyor

pepee pepee çok üzülüyor
peppee peppeee çok üzülüyor
önemli olan oyun oynamak
önemli olan oyun oynamak
kendini üzmeee
eğlenmene baaaakkk
kendini üzmeee
eğlenmene baak

  • Pepee Pepee Çok Ağlıyor
  • Pepee Pepee Yaralandı
  • Pepee Canım Annem
  • Pepee İki Ekmek Aldım
Tabi ki tüm Pepee şarkıları bu kadar damardan ve hüzünlü değil, Pepee saklambaç oynuyor, Pepee zeybek öğreniyor gibi bölümlerde Pepee’nin çocuklara da hitap eden oldukça neşeli şarkı ve müzikleri de mevcut.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*