Facebook Eski Sohbet Sistemi Geri Getirme – Facebook Yeni Sohbet Kaldırma

Birçok Facebook kullanıcısının tecrübe ettiği gibi Facebook sohbet sistemini değiştirdi. Facebook eski sohbet sistemine alışan pek çok kullanıcı ise Facebook yeni sohbet sistemine adapte olmakta zorluk çekiyor. İşin kötü yanı ise; Facbook’un bu değişikliği yaparken kullanıcılara bu özelliği kullanıp-kullanmamak istediğini sormaması ve Facebook eski mesaj sistemine geçmek isteyenler için herhangi bir yol ve yöntem önermemesi. Facebook yeni mesaj sisteminin en büyük eksisi mahremiyete çok fazla saygı göstermemesi. Ekranın sağında ayrı bir biçimde duran chat uygulamasını kullandığınızda çevrim dışı olanlar sizi görebilirken, sizin  kimin çevrim içi veya dışı olduğunu görememeniz ve bu şekilde kendinizi bir türlü rahat hissedememeniz. Bu durum kullanıcılar için o kadar büyük bir sorun oluşturdu ki bazı kullanıcılar aylardır bıraktıkları MSN’e geri döndü bile. Bu yazımızda Facebook eski sohbet ve mesaj sistemini ele alacak,  Facebook sohbeti eski haline getirme nasıl yapılır, Facebook yeni sohbet sistemi nasıl iptal edilir sorularına cevap vermeye çalışacağız.

Bunun için birkaç yöntem önereceğiz. Öncelikle, Facebook oturumunuzu açın. Ardından yeni bir sekme açın ve bu sekmeye “http://www.facebook.com/presence/popout.php” yazın. Bu şekilde Facebook eski sohbet uygulamasını geri getirebilirsiniz.


Diğer yöntem ise daha yeni ve daha kolay bir çözüm öneriyor. Bu durumda yapmanız gereken “Sidebar Disabler” adı verilen bir uygulamayı bilgisayarınıza indirmeniz. Bu uygulama adından da anlaşılacağı gibi “sidebar”ları devre dışı bırakıyor. aşağıdaki linklerden ulaşabileceğiniz bu uygulama size Facebook eski chat sistemini tekrar kullanmanızı sağlıyor.

Facebook Eski Sohbet Sistemi Mozilla Firefox, Chrome, Opera 

Google Chrome Sidebar Disabler Uygulaması

Opera Sidebar Disabler Uygulaması

Mozilla Firefox Sidebar Disabler Uygulaması

Internet Explorer kullanıcıları için ise maalesef herhangi bir uygulama geliştirilmiş değil.

Facebook eski sohbet sidebar disabler

Facebook eski sohbet uygulaması için en çok kullanılan yöntem; Sidebar Disabler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*