Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır, Facebook’tan Nasıl Çıkılır, Face Silme Kapatma

Facebook’tan nasıl çıkılır, Facebook hesabı tamamen nasıl silinir, Facebook kapatma, Facebook hesap silme işlemini anlatacağız bu yazıda. Facebook hesabını kapatmak ve silmek için onlarca neden bulunabilir aslında. Zaman kaybı bunların başında yer alıyor. Daha sonra gizlilik ve güvenlik ile ilgili problemler. Facebook’un sürekli değişiyor olması ve bunun can sıkıcı bir hale gelmesi. İstemediğiniz kişilerin sizi bulabilmesi gibi birçok nedenle Face canınızı sıkmış olabilir ve tamamen Facebook’tan kurtulmak istiyorr olabilirsiniz.

Facebook Hesap Silme Kapatma Çıkma Linki

Facebook profilinizi silmek, Facebook’tan tamamen kurtulmak için öncelikle Facebook’a giriş yapın. Daha sonra aşağıdaki linke tıklayın.

https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Karşınızda hesap silme ve kapatma ekranı çıkacak, gönder tuşuna da bastıktan sonra Facebook hesabınızı silmek için en önemli adımı atmış bulunuyorsunuz.

facebook hesap silme kapatmaBundan sonra yapmanız gereken tam 14 (on dört) gün bir daha Face’e giriş yapmamak. Yani eposta ve şifrenizle iki hafta boyunca bir daha Facebook’a giriş yapmayın. İki hafta sonra Facebook hesabınızı tamamen silmiş ve kapatmış olacaksınız. Tüm profil bilgileriniz herşeyiniz silinecek.


Not: Facebook hesabını dondurmak, yani deactivate etmek ile tamamen silmek ve kapatmak farklı işlemlerdir. Burada anlatan Face’i tümden silme işlemidir. Facebook hesabınızı dondurursanız, daha sonra istediğiniz zaman geri açabilirsiniz. Ama silerseniz bir daha geri açamazsınız.

13 yorum

 1. çok faydalı bir yazı.. face gerçekten çok kötü bozdu. ben de çıkmak istiyordum, hesabı kapatıp kapatıp açıyordum, sayenizde artık tamamen silebileceğim, çok teşekkür ediyorum.

 2. supper bi yazi. cok tesekkur etmek ben

 3. cok tsk ederm ya cok canımı sıktı bu face artık benm

 4. ohbe faceden kutuldum çok belalı bir site iyiki kurtuldum

 5. Cokk guzell cok tsekkur ediyorum

 6. anamadım ya nasıl kapatacam bu faceti

 7. tamam dır ok

 8. çok üzüldüm

 9. hele sükür …bu bilgi icin sagolun

 10. Bu felaketten kurtulmak istiyorum.

 11. bursa_guzeli_19@hotmail.com

  sılmek isityorum

 12. bursa_guzeli_19@hotmail.com

  fesı kaptmak istyorum

 13. YA BEN SİLEMEDİM FACEMİ BANA YARDIM EDİN YAAAAAA ÇABUK ACİL KAPATMAM LAZIM YOKSA BABAM AĞZIMA SIÇACAK NOLUR İNSANLIK ÖLDÜMÜ YAAAAAAAAA YARDIM EDİN 🙁 🙁 🙁

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*