Google Sıralamasında Gerilere Düşmenin Sebebini Öğrenmenin Yolu

Google sıralamaları geriye giden pek çok blog yazarı ve site yapımcısı neden geriye düştüğünü ve Google’ın neden sitesini eskiden olduğu gibi ön sayfalarda çıkarmadığını merak etmekte. Site yöneticileri, artık sitelerinin Google’ın kurallarını ihlal ederek yasaklandığını mı yoksa Google’ın arama algoritmasına göre mi geriye gittiğini artık öğrenme şansına sahip. Nasıl mı? Cevabı yazımızda…

google sıralaması gerilemeEskiden site yöneticileri, sitelerinin arama motoru sıralamasının neden geriye gittiğini asla bilemezler sadece tahmin etmeye çalışırlardı. Bu sebep, kuralları ihlal etmek de olabilirdi, daha iyi sitelerin öne geçmesi de.


Google Arama Kalitesi Takımı, yakın zamanda sitesine yazdığı bir bilgi ile merak içindeki bazı site sahipleri için bir umut ışığı yaktı. Google çalışanlarının ifadelerine göre, artık site sahiplerine eğer bir sebepten dolayı siteleri yasaklı listesine alındı ise bunun sebebi ve hala yasaklı olup olmadığı bildirilecek. Hatta, daha da ötesi eğer siteniz erişim problemleri gibi herhangi bir problemden dolayı geriye düşmüşse bile site sahiplerinin bunu öğrenme imkanı olacak.

Öğrenmek için yapmanız gereken  reconsideration request vasıtasıyla Google’a sitenizin geride kalma sebebini sormak.

4 yorum

  1. harika..
    ama şunu bilirimki geri kalmanın tek bir nedeni var oda ;
    siteye özgün içerik girmemek.
    kopyala yapıştır yaparsanız google sizi gerilere itiyor.bunun için orjinal, bize ait makaleler eklemeliyiz..

  2. ilginç. googledan gelen trafik periyodik olarak bir azalıp bir artıyor. Sorayım bakalım sebebi neymiş 🙂

  3. Kopya olmayan sektörel site varmı sizce.

  4. google ile kaldık belaya arkadaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*