Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Özellikle ergenlerde görülen sivilce veya diğer adıyla akne gençlerin en çok şikayet ettiği durumlardan birini oluşturuyor. Sivilcelerden kurtulmak bu gençler için zaten bir dert iken bir de sivilce izleri problemi ortaya çıkıyor. Bu yazımızda sivilce izlerine bitkisel çözüm meselesini ele alacak, sivilce izleri nasıl geçer ve sivilce izlerine ne iyi gelir sorularına cevap aramaya çalışacağız.

Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir

 • İlk tavsiyemiz sivilcelerinizi yolmamanız, koparmamanız ve onlarla fazla oynamamanızdır.
 • Sivilce izlerini yok etmek için önce önleyici tedbirlere başvurmanız en iyisi olacaktır. Bunun için sivilce izlerini gidermekten çok sivilce oluşumunu engellemeye çalışmalısınız. Bu konuda sivilceler nasıl geçer başlıklı yazımıza müracaat edebilirsiniz.
 • Sağlıklı beslenmeye çalışın. bunun için bol su tüketmeniz ve diyetlerinizde bol miktarda sebze ve meyveye yer vermeniz sivilce izlerinin geçmesi için faydalı olacaktır. aldığınız sebze ve meyveler özellikle cildinizin yenilenmek için ihtiyaç duyduğu vitaminleri vücudunuza temin edecektir. Limon suyu da cildin yenilenmesi için yararlıdır.
 • Eczanelerden reçetesiz bir şekilde temin edilecek ilaçlar ve cidden gerekli gördüğünüz durumlarda lazer tedavisi işe yarayabilir. Karbondioksit lazer ve erbiyum lazer özellikle derin sivilce izlerinde başarılı sonuçlar verdikleri için sıklıkla tercih edilmektedir.
sivilce izleri nasıl geçer

Sivilce izlerini geçirmek için bitkisel yöntemler ve lazer tedavileri bulunmaktadır

 • Photolazer olarak da bilinen ışık tedavisi sayesinde hem sivilce izlerinde iyileşme olmakta hem de cildiniz daha kalın sağlıklı görünmektedir.
 • Mikrodermabrazyon, cildinizdeki kollajeni aktive ederek kalınlaşmasına ve mükerrer seanslarda cildin düzelmesine yardımcı olmaktadır.
 • Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisi de çeşitli dolgu maddelerini deriye enjekte ederek sivilce izlerini geçirmektir. Bu tedavi yönteminde başarı düzeyi %40 civarında seyretmektedir.
 • Bazı insanlar sivilce izlerini ve iltihaplarını yok etmek için buz kullanırlar. Temel olarak buzun soğuğu sivilce izlerini tedavi ederek cildinizi daha az iltihaplı ve pürüzsüz bir hale getirir. Buz küplerini bir bez parçasına sarın ve her gün 15 dakika sivilce üzerinde bekletin.
 • Günde iki kez sivilcelere uygulandığında kuşburnu çekirdeği yağı da sivilce izlerini gidermenize yardımcı olur. Kuşburnu çekirdeği yağı aynı zamanda yaşlanma geciktirici (anti-aging) özelliğe sahiptir, cildinizi gençleştirir, kırışıklıkları azaltır ve cildinize doğal bir renk kazandırır.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer Videosu

http://www.youtube.com/watch?v=3iZOU0l_67o

4 yorum

 1. sivilcelerden kıcık alıyorum ve yüzüm de çok var onun için önerilerinizi deniyecem inşallah iyi gelir……………

 2. bitkisel formülleri kullandığ imda yüzüm aşırı derecede yanıyor bunun için bir çözüm var mi yada yoktur.

 3. bana yardımcı olun lütfen yoksa depresyona girecem ya.

 4. benimde alnımda ve çenemde çok sivilce var .özelliklede alnımda.internetten araştırdım bazı formüller buldum ve işe yaradı .ama yapmayı bırakınca tekrar sivilceler çıkmaya başaldı ama ben yinede vereyim belki deneyenler faydası olur ilk olarak biraz gül suyunu içine limon suyu dökün ve yüzünüze pamukla sürün 20dk bekletin daha sonra ılık su ile yıkayın eğer gül syu yoksa iki kaşık sıcak suda bekletilmiş erimiş balın içerisine 1kaşık limon suyu ile karıştırın 20dk bekledikten sonra ılık su ile durulayın ve evde küçük kardeşi olanlar için limon suyu ile bebek pudrasını karıştırı ve yüzünüze sürün ve bunları 2-3 güne bir tekrarlayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*