Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm

Behzat Ç. dizisinin tutması sonucu dizinin filmi olan Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm 28 Ekim 2011’de sinemalarda vizyona girecek. Behzat Ç. dizisinde olduğu gibi, Behzat Ç. filmi de Ankara’da çekildi ve izleyiciler tarafından sevileceğe benzer.

Seni Kalbime Gömdüm Behzat Ç. filminin çekimleri 5 ay sürdü. Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filminin başrol oyuncuları ise dizideki gibi yine Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Canan Ergüder, Ege Aydan ve Nejat işler. Filmin oyuncu kadrosu aslında diziye göre de oldukça geniş. Behzat Ç. Filminde ayrıca Hazal Kaya, Ayda Aksel, Rıza Kocaoğlu, Tolga Tekin, Nihat İleri, Cansu Dere gibi oyuncularda rol alıyor.

28 Ekim’de sinemalarda vizyona girecek olan Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filminin afişi ise aşağıdaki gibi.

behzat ç. seni kalbime gömdüm

behzat ç. seni kalbime gömdüm filminin afişi

Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm Filmi Konusu

Yapılan bir ihbar üzerine Ankara Gençlik Parkı’na giden cinayet büro ekipleri, gömülü bir tabut bulurlar. Tabutun içinde yaşlı bir kadın vardır. Yapılan ilk incelemede kadının canlı canlı gömüldüğü ortaya çıkar. Hayata karşı işlenen suçlar uzmanı Behzat Ç. ilk defa böyle bir cinayet ile karşılaşmaktadır.

Yaşlı kadının neden bu biçimde öldürülmüş olabileceğine ilk başta bir anlam verilemez. Yaşlı kadın emekli bir polisin annesidir. Behzat Ç. emekli polisi araştırmaya başladıkça bir takım engellemelerle karşılaşır. Emekli polis, teşkilat içinde Avarel Memduh olarak bilinmektedir, suçu üstlenen kişi ise kendisine Red Kit demektedir.

Behzat Ç., Harun, Hayalet ve Akbaba’dan oluşan ekibiyle Ankara’yı didik didik ederek Red Kit’in suç ortakları olan Gorbaçov Hasan ve Pembo’ya ulaşmaya çalışır. Olay Yeri İnceleme Şubesi’nin genç komiserlerden Songül de bu olayda onlara yardımcı olmaktadır.

Bu esnada şüpheli tavırlarıyla dikkat çeken bir görgü tanığına ulaşırlar. İsmi Süleyman olduğu halde kendisini Ahmet olarak tanıtmaktadır. Kendini Ahmet Sanan Süleyman’ın çelişkili ifadeleriyle iş iyice içinden çıkılmaz bir hal alır.

Behzat Ç. araştırmalarını derinleştirdikçe emniyet içinde yasa dışı yollarla faaliyet gösteren bir örgütün varlığına ulaşır. Bu örgüt 90’lı yıllarda pek çok yargısız infaz yapmıştır. O zaman alt kademelerde görev yapan bu örgüt elemanları şimdi üst mevkilere gelmiştir. Dolayısıyla bu olayın ortaya çıkmasını istememektedirler. Behzat Ç., bir yandan gizemli ve zeki bir katil olan Red Kit’e ulaşmaya çalışır, diğer yandan ise bu olayların açığa çıkmasını istemeyen gizli örgütten kendisini ve ekibini korumaya çalışmaktadır.

Filmden bazı kareler ve resimler

Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm AnkaraBehzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm FilmiBehzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm Resimler

Yorumlar

Şimdiye kadar sırf polisiye, aksiyon macera diye Amerikan filmlerine bir sürü para kazandırdık. CIA, FBI ajan isimlerinden gına geldi. Bu anlamda polisiye, aksiyon kategorisindeki Türk filmlerinin sayısı artması sevindirici. Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm Filmi’nin de zaten kötü olacağını düşünmüyorum (diziyi izleyenler bilirler).

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*