Türkiye İsrail Savaşı

Türkiye İsrail savaşı olur mu mevzusu Mavi Marmara olayı sonrası canını kaybeden Türkler için İsrail’in özür dilememesi nedeniyle Türkiye’nin İsrail’e karşı uygulamaya başladığı yaptırımlar üzerine gündeme gelmekte. Baştan söyleyelim, böyle bir savaşın olma ihtimali sıfır. Olursa, ki olmaz, 3. dünya savaşının ilk adımı olur heralde. Sonra ise 4. dünya savaşını taş ve sopayla yapardık.

Yalnız Türkiye İsrail savaşı internet aleminde çok sık duyulur oldu. Haber sitelerinde savaş mı çıkıyor gibi başlıklar atılıyor. Google’da bile sık aranınlar trendine girmiş.

türkiye israil savaşı

olası bir Türkiye İsrail savaşı oldukça merak ediliyor anlaşılan

Demek ki Türk insanı ciddi ciddi merak ediyor bir Türkiye İsrail savaşı olacak mı, olursa kim kazanır, Türk ordusu mu güçlü İsrail ordusu mu, Türkiye donanması mı iyidir İsrail donanması mı gibi konuları.

En son İsrail’in PKK ve Ermeni lobisine Türkiye aleyhinde destek vereceği ile ilgili haberler de basında baş gösterince, savaş konusu daha çok gündeme oturdu. Yabancı haber sitelerinde bile bu konudan bahsedilir oldu.


Özellikle Tayyip Erdoğan’ın Gazze’ye bir yardım gemisi daha giderse Türk donanması da onlarla birlikte gider açıklaması iyice gündeme oturmuş durumda.

21. Yüzyılda savaşlar dikkat edilirse bir süper güç ile bir az gelişmiş ülke arasında gerçekleşiyor. Amerika Irak savaşı gibi. Yani 2 büyük güç arasında gerçekleşecek bir savaşa, bırakın savaşı yapacak ülkeleri, diğer dünya devletleri de izin vermez. Yani sonuçları tüm açısından çok ağır olur.

Bu nedenle Türkiye İsrail ilişkileri tümden kopabilir, ancak hiç bir zaman bir savaş durumuna gelmez.

Son bir not; olmaz da eğer olursa, Türkiye İsrail dışardan ciddi bir yardım almazsa kısa bir sürede İsrail’i yok edebilecek güce sahip. Ama İsrail’de atom bombası var diyor olabilirsiniz, ancak atom bombası atmak hem yürek ister, hem de atabilecek fırsatı yakalamayı gerektirir. Türkiye’nin de olası bir savaş durumda ortaya çıkarabileceği nükleer güce sahip olduğu yönünde gizli bir çok bilgi mevcut.

77 yorum

 1. Türk insanıın zekası ınanın hıçbır ulusta yok niyemi bunu yabacı ulklerın ınternet sıtelerıne gırıp kendı ulusal çıkarlarıyla ılgılı konularda yapmış oldukları yorumlar benı bır kez daha aklı çıkartıyor yalın bır dılle mahalle ağzı gıbı yorumlarla karşılaşıyorum ama benım turk kardeşlerımın yorumları eğıtımı ne olursa olsun gercekçıdir bunun nedenı bana gore bızım super zekalı bı mıllet olusumuzdan kaynaklanmıyor her mılletın dusunenlerı vardır fakat bu konularla ılgılı dusunmek ıçınde tarıhsel tecrubeler ve şanlı tarıhler gereklıdır ve atalarımız bıze bu ımaknı fazlasıyla sağlamıştır demekkı şanlı terıhımızden ve tarıhte yasadığımız tecrubelerden dolayı dersımızı almışız ama ınanın bu dusunce yapımız, türk düşmanı olan devletlerın fınansal guçlerınden ve savaş teknolejılrınden çok daha onemlıdır o yuzden gelın bırlık olalım sevgılı turk ve kurt kardeslerım ınanın bırlık olmazsak bu tecrubelerımızde yetersız kalır ve parçalanırız..

 2. Hacizlik duygusu

  arkaşlar mehmet alı bıarndı tanımayanız yoktur aranız sevsekte sevmesekte bu adamı butun devlte adamları bu adamla ve bır kaç sayılı gazatecıyele yazarla soylesı yapıyor ve butun ulslar arası devlet başkanları zıyaretlerıne m.alı bıarndda gıdıyor . ve gectığımız haftalarda bır kose yazısı çok dıkkatımı çektı m.ali bırand,ın uluslar arası ilişkilerle ile, kişiler arası ilişkiler arasında hıç bır fark yoktur dıyor.. buda halk arasında cahıl kafanla memleket işlerıne karışma veya ne anlarsın o işlerden dusuncesını çurutuyor kafalarda bakın nasıl bıreysel olarak bı dusun bı yakınız bırılerı tarafında dovulyor sız olayı hemen duyuyor olaya mudahale etme kabılyetızde mevcut olduğu halde ayrıca sızıın mudahalenızı kınamıycaklarını bıldığınız halde yınede mudahale etmıyorsunuz ustelık mevsı mudafa hakkınızda var ondan sonra başlıyor bır acızlık duygusu ıçınıde dıyorsunuz ozur dılesın doven kışıler arkadasımdan ve benden ve sonra mahalleyıde kızıyorsunuz arkadasını doven kışılerı kınamıyorlar dıye aslında gızlıden gızlıye sızın hacızlığını goruyor mahalleı ve sıze çaktırmıyor bunu demır sıcakken dovulur sozu sankı bu tarz olaylar ıçın soylenmış o an mudahale etseydınız sızın hacizlığınızı değil guçlu olduğunuzu gorucektı doven kışıler ve mahallelı … M.A.B IN dedığı gıbı ne kadarda benzıyormuş uluslar arası ılışkıler ıle kışıler arası ılıskıler 9 Vatandaşımız şehit etti israil devleti biz hala özür bekliyoruz ve kınamıyorlar dıye başka devletlere kızıyoruz ben demıyorum atalarımız demış demır sıcakken dövülür diye..

 3. suat topaloğlu

  israli türkiye tam 3 saat arkadaşlar yok eter bize hıc bır şekılde dayanamaz bizim icin en güclü ıran gerısı yalan

 4. bizim geçmişimize bakın ilk önce bu ülkede silah bile bulunmadan çanakalede çarpışmış bir milletizzz eyer o gun gelirsee dahaa 8 yaşında 2 oğlum varrr eline silah verimmm cepeye benle beraber giderrr ğitmeseee onuda vurum israyiliyideee hiç bir zaman DÜŞMANI GÖZÜNDE BUYUTMÜYECEKSİN SEN TÜRK EKDADISIN BİRDE düşman israyilsee seve seve giderim çeçenler ne yaptıı koca rusyaayıı aglatıyorr niyee ÇEÇENLER TÜRK BİZLE SAVAŞACAK MİLETT İLK ÖNCEE DÜŞÜN DERİM SONRA GEL DERİMM kırşehirli _bora dan saygılar

 5. Kanadalı Tarihçi, Profesör Miss. Ethel G. Steward’ın 1987 yılında Türkiye’de düzenlenen tarih kongresinde sunduğu bildiride ve yazdığı “Cengiz Han’dan Amerika’ya Kaçış” isimli kitabında “Kızılderililerin atalarının Türk olduğunu ” yazdığını. . .
  Kitapta anlatıldığına göre, 13.yüzyılda Orta Asya’daki Moğol baskısından kaçan bazı Türk boylarının iki koldan Alaska’ya ulaşarak oradan da kıtanın güneyine yayıldıklarını. . .
  Yine Steward’ın araştırmalarına göre Kızılderililer ile Türk boyları arasında gerek fiziki, gerek sosyolojik ve gerekse kültürel açıdan büyük benzerlikler bulunduğunu tesbit ettiğini…(127)
  Kızılderili Medeniyeti
  Sömürgeleştirmek gayesi ile gittikleri Kuzey Amerikada, Kızılderili kabilelerinin hayat tarzlarını ve kültürlerini araştıran bir misyonerin :
  “Son derece hayret uyandırıcı nokta şu ki karşılıklı münasebetlerde, medeni dünyanın alelade insanları arasın da görülemeyecek şekilde nazik ve lütufkarlar. Bu da şüphesiz, bizim kalplerimizdeki cömertlik şefkat hissini söndüren ‘benim , ve ‘senin’ kelimelerinin bu insanların dilin de bulunmadığı için” diyerek itirafta bulunduğunu…(128)

 6. amerikada biliyor israyilde bizim TÜRK OLDUMUZUU ARAB DEYİLİZZZ BİZZZ :KORKACAK BİŞEY YOKKK

 7. böyle bir şavaşın çıkması kaçınılmaz ama ilk hamleyi türkiye yapmayacağı kesin.israilde atom bombası var nekadarda resmi kaynaklarca yalanlasalarda.ama türkiyede de var 5 tane idi 4 kaldı yapıldıktan sonra 1 tanesi yerin altında denendi.

 8. YAŞASIN İSLAM ALLAH MÜMİNLERLE BERABERDİR BU SAVAŞ ÇOK ÇETİN GEÇECEK ALLAHU EKBER…! ALLAHU EKBER

 9. Sadece bir tek şey biliyoruz…. Sonunu düşünen kahraman olamaz…

 10. Türkiye dünyaki en güçlü strajiye sahip bir coğrafyadır hiçbir ülke tek başına ülkemize girmeye cüret edemez RABBİM BİZİ KORUSUN

 11. filistinlileri vuran İsrail askerleri konya da eğitiliyor. 1948 te israilin kurucu devleti türkiyedir. dünyada her ikiside parlamenter demokrasiyle yönetilen gizli kardeş ülkedir.filistine yardım israilin organizesiyle yapılmıştır. ABD-israil savaşı çıkar ama asla Türkiye-israil savaşı çıkmaz. Çıksada en çok sevinecek ve en ön cephede savaşacak benim.

 12. yürü git bea israil naparki bizdaha güçlüyüz

 13. arkadaşlar güney kıbrısı üstolarak kullansa israil ve yunan ordusuda ona arka çıksa ege ordusu bile bunları yok edecek güce sahiptir

 14. muslumanlar, her sey ortada,bilmezden gelmeyin,biz birzamanlar guclu oldumuzu biliyoruz,ama simdi o osmanli zamani artik yok kayip,neden ,,,,cunku oyle gavurlar istedi oyle oldu,osmanliyi yoketmek istediler,oldu da,basardilar,belki bu da bugunku turkiye kalmazdi,allah sukur yine de dunyanin gozdagiyiz,ama su israil,,gavur kopekleri o ulkeyi tam olarak tum musluman ulkelerin ortasina neden verdi bukopeklerin eline,neden tum dunyaa onlara yardim ediyor,,,hersey meydanda kardesler,bu kaafirlerin gucu meydanda,tum musluman ulkelerini kontrol etsin diye bu ulke burada iste,sonu sadece birlik,,,,,,,,,,ISLAM BIRLIGI VE SAVAS,,?

 15. Bu Ülke Dualar sayesinde Vatanın O Güzel askerleriyle Evel alah yener(O bile az)Toz Bulut Olur israil.Ayrıca atom bombasını Atamaz
  Cvp:
  Bu Sadece TÜRKİYE Degil Bircok Ülkeyi Etkiler.

  NE,MUTLU TÜRKÜM DİYENE…
  M.Kemal ATATÜRK

 16. Savaşmak domates tohumu üretmeye benzemez israilin karşısına türkiye gibi bir düşman daha çıkmadı fakat bizler yedi düvelle savaşıp bu noktalara gelmiş bir milletiz…

 17. Arrkadaslar hepinize selamünaleyküm diyerek baslamak istiyorum.Benim burada eklemek istedigim seylere hepinizin katilacagindan eminim.Israil olsun baska devletlerle olsun busavastan galip cikmak icin hazir olmamiz lazim bunasil olacak sadece silahlami hayir ahlakli guzel bir toplum ile olacak.Düsünün bir hep osamaliyi överek örnek gösteriyoruz neden cünki osmanlinin 200 yili gücünün son dorknoktasi savasa hazrligi cehede aldigi basarilar sonuclar olsun bizim gurur kaynagimiz.Ama burada bir gercekvar osmanli halki ahlakli temiz bir toplumdu düsünün bakalim su andaki beim türkiyemin ahlak yoksulu bir tomlu ile savasa girdik. sizin ilde hem fikirim savasin galibi biz oluruz ama cok zaiyat veririz.Imansizlarin oyununu bozmak icin evlatlarimizi iyi yetistirip ahlaki degeri cok yükse vatanini milletini cok seven imanli toplum olusturalim.Bakin ozaman osmaliyi gecip kendimizle övünürüz.Düsünün bizim yönetenler amerikayi avrupayi önrnek gösteriyorlar onlargibi olalim istiyolar olalim da görün bakin ne namus kaliyor ne insan buralarda insan sayisal olarak vardir ayni hayvan gibi hak hukuk zengin icin var. Biz kendimiz olalim özümüze dönelim yeter.Bu gün bir cami hocasi masini almasin namaz kildirmayacak ohale geldik para icin olmadi pislikler düsünemeyeginiz hayinlikler üc kagitci tücar, esnaf kokusmus bir toplum bir birine selam vemeye insanlar mefatini düsün benci halk olduk.Nasil savasa girmeyi düsünüyorsunuz hazir degiliz hazirlanalim ozaman herseye eyvallah.

 18. Bir kere bu savasin cikmasi imkansiz ikinisi cikaraa eger turkiye bir sey yapamaz yukarda biri yazmis balistik fuze varmis kibrista hadi ya cahil git arastir once balistik fuze ne demek nukleer basligimizmi varmi balistik fuze sistemimiz olsun ayrica bizim f – 16 imiz ne kadar biz yazilimini yapsak bile israilin hava kuvvetinin hakkindan gelemez istailin elinde bizimkilerden sayica daha fazla ve nitelik olarak daha iti f 16 lar var son sistem f 18 leri var olduki hava muharebesinde ustun geldik hafiften, abd derhal el altindan f 24 unu verir israile vermez yada kendi ucagini israil hava kvvtleri rengne boyar tum turk hava kuvvetlerini yok eder sonrasimi sonra israil sehirleri yada askeri merkezleri bombalar hava muharebesi bu sekilde olur irana dalmak icin can atan etrafindaki 200 milyon araba kafa tutan israili siz tukurukle bogulurmu saniyosunuz ayrica turk donanmasiymis hani nerede?? Daha degil savas gemimiz degil savas kruvazorumuz degil krivazorumuz bir destroyerimiz bile yok elimizdeki en etkin gemiler frkateynler. Frkateyn nedir ? Destroyerlerin yaninda refakatci gemidir hem donanmamiz hadi gene iyi dedik e bizim donanma 4 e ayrilmis karadnz ege marmara akdeniz burada israille muhatap olacak olan ege ve akdenizdir ilk asamada israilin azicik denize kiyisi var ama nukleer deniz altilari var israil turkiye ile savasi dusunmuyormudur? İman gucu kafana binlerce bomba yagarken seni korumaz sen imaninin gucunu aklini kullanarak silah gelistirerek yap kendinizi taliban mucahidleri ile bir tutmayin hep insanlari asagilama bizde hani israile savas aciliyodu bi kac ay once hani suriye? Suriyeye girdinmi degil suriye bolgedeki tum araplar sana girer akilli olacaksin sana mi kaldi mezhep catismasi madem meshepcilik yapiyorsun adamsan dal irana? Yemez iste sorun burda sonra tum
  Vatansasina ogret bir turk dunyaya bedel yav bedelde ben neden goremiyorum biraz gercekleri gormede fayda var israili alt mi etmek istiyorsun ayni iran gibi taseron kullan o sanil lubnan hizbullahini kullaniyor sende hamasi oyle yap daya silahi daya silahi simdi israil irana savas acsa lubnanda 60.000 hizbullah askeri kopek gibi dalacak israile sende hamasa yap sii lere sapkin diyoruzda adam fedai cikariyor sende fedai cikar sende radikalles nasil ulke olduk erkegimiz erkege kadinimiz kadina benzemez, bu ulkede escinsellik var hersey var sen birde savas maneviyat diyorsun gec bunu devlet din i ogretmiyorli halk ne yapsinvarsa goksa turk turk turk, daha biz bir butun olamadikki israile suriyeye irana dalalim kurtce konustu diye polis kurdu dovuyor bu ulkede sen kimsinki birilerine efelik yapacaksin sonra yusuf yusuf olup iran bizim dostumuz dersiniz korkudan iranda iken bir kisi nedense turkiyeme dost demiyor o birtek bzimkilerde var o da korkudan heyt be nerde bu anadolunuz yavuzlari selimleri yavuz sultan selimi anlayin ilk once yaptiklarina bakin halifeleri taniyin islami taniyin hic ladini molla omeri dinlemeden arastirmadan onlara el kaideye talibana terorist demeyin kisacasi biz den bir b..k olmaz… Saygilarimla.

 19. allah buyuktur

  oncelikle amerikayı sevmiyorum turkiyeyi israille kiyaslarsak israilin bizden daha az malzemesi var 2 devre rusya belki 1000 tane silah gelistirdi ama bilen yok yada ogrenemeyen var amerikalilar aynen canakkale savasinda dusman askerlerini temsil ediyor ulan daha ogrenemediniz ALLAHin bir insana ne kadar guc verebilecehini ALLAH buyuktur herzaman savasa gelince israil irana savas acabilir ama savasin sonunda israil yok olabilir amerika israile her zaman destek verir silah gibi ama sade rusya amerikayla bas edebilr bide cin var amerika savas ariyor yani savasi seven cinslerden .turkiyenin elinde hidrojen bombasi var atomdan 2 kat daha guclu ama atmayiz amerikanin aminakoyim dusunun hangi ahlaksiz merhametsiz atom bombasini insanlar uzerinde test eder yani amerika bide 2 kere ulan hicmi utanmadiniz kucuk cocuklarin oldugunu bile bile attiniz bombayi ALLAH boylelerini asla islah etmez .turkiye bence derhal fuze kalkanini kuzey kibrisa yaptirmali ulan savasa cikmasak bile bomba yine bizim ustumuzde patlayacak. amerikanin israilin amina koyim olasi bir amerika&israil – iran savsinda rusya daima irani sececektir. savastan 2 hafta sonra israil haritadan silinecektir rusya iran amerikaya karsi olacaktir amerika boku yediginde rusya spetsnaz orgutu malatyadaki fuze kalkanini yok edicektir iran amerikaya su ana kadar isim vermedikleri ve adini bilmedigimiz iginde ne ararsan var olan oylesine buyuk bir fuze firlaticakki new york eski york olucaktir rusyaninda herhangi amerika saldirisinda kaybedecegi hic birsey olmadigi icin var olan gucunu tum dunya gorecektir amerika ateskes isteyecektir rusya aciyarak tamam diyecektir turkiyeye gelince nato askerlerindeki formanin sag omuzunda turk bayragi ve fransiz byrahi olacaktir turkiye guclenecektir rusya eski defteri kapatip turkiyenin en iyi dostu olacakti rtabi azerbaycan bizim kardesimiz . savsin hikayesi budur dostlar ALLAHA emanet olun

 20. yav arkadaş bu nasıl anlatma beee olacakmı? olmayacakmı? hiç bir şey anlamadım.

 21. israil tel avive hebrona 5kilotonluk şişman bombaları patladığını görse ne olur acaba.pakistandan kaybolan bombaların akıbetini biliyormu.israilin 22000km lik bir alanında 5 kilotonluk bombalar patlarsa israil devletinin akıbeti ne olur acaba bunu iyi idrak etsin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*