Hazır Çorba Nasıl Yapılır – Tarifi, Yapımı ve Pişirilişi

Öğrenci evlerinin vazgeçilmez yiyeceklerinden olan hazır çorbalar, gerçek çorba lezzetine yaklaştıkça ailelerin de vazgeçilmez pratik yemekleri arasında yer alır oldu. Her hazır çorbanın üzerinde kısa da olsa hazırlanışı ve tarifi yer alsa da, hazır çorba nasıl yapılır, nasıl pişirilir, hazır çorba yapımı, tarifi ve yapılışını ele alalım istedik. Öncelikle marketten ya da bakkaldan hazır çorba alırken markasının bilindik bir marka ve son üretim tarihinin yeni, son kullanma ve tüketim tarihinin ise geç olduğuna özen göstermekte fayda var. 

Hazır çorba nasıl yapılır, hazır çorbanın tarifi

Hazır çorbaların üzerlerinde genellikle hazırlanışı ve tarifi yer alır. Hemen tüm hazır çorbaların yapımı ve pişirilişi aynıdır.

  • 1 litre sıcak olmayan, çeşme suyu soğukluğunda suyu bir tencereye koyun ve hazır çorbayı suçun içine boşaltın. 1 litre su ortalama 5 ya da 6 su bardağı su olarak da düşünülebilir.
  • Hazır çorbaya ek herhangi bir şey eklemenize gerek yoktur. Ancak isteğe göre az miktarda yağ, baharat ve tuz ilave edebilirsiniz. Genelde hazır çorbalar tuzludur, çok az yağ ve baharat eklemekte fayda var ama.
  • Ocağın ateşini en yüksek seviyede açın ve içerisinde hazır çorba tozu bulunan su kaynayana kadar karıştırın. Karıştırmak önemli yoksa çorba hemen tencereye yapışır.
  • Çorba kaynamaya başladıktan sonra ocağın ateşini en kısık seviyeye getirin, tencerenin kapağını varsa az miktarda buhar çıkacak şekilde kapatın ve 10 dakika bekleyin. Bu 10 dakika süresince çorbayı karıştırmanıza gerek yok, ama bikaç dakikada bir bir iki kez karıştırabilirsiniz de. 10 dakika sonra hazır çorbanız yemeye hazırdır. Afiyet olsun.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*