Yaran Facebook İletileri – Komik Facebook Statusları

Yaran Facebook iletileri, yaran Facebook statusları ya da komik Facebook durumları, Facebook kullanıcılarının aslında Face’i eğlence amacıyla kullandığının bir göstergesi. Uzun zamandır ekşi sözlük gibi sözlüklerde, ya da forumlarda yaran facebook iletileri, statusları, durumları, komik facebook yorumları gibi başlıklara sık sık rastlar oldum. Google’a girildiğinde de bu tür aramaların sıklıkla yapıldığı görülebiliyor, ayırca statusları mı statusleri mi yazımı konusunda da Facebook kullanıcıları bir kafa karışıklığına düşmüş gibiler. Neyse efenim, bu komik ve eğlenceli ya da sözlük diliyle yaran statuslara, iletilere nerelerden ulaşabiliriz onlara bakalım.
Komik facebook iletileri ve o iletilere gelen yorumlar dünya çapında bir çok internet sitesi de doğurmuş durumda. Türkiye’de ise bu geyikler halen sözlük ve forumlarda paylaşılıyor. Belki bir gün Facebook durumları ve onlara gelen komik yorumlara yönelik bir Türkçe internet sitesine de rastlarız.

Ekşi Sözlük

Ekşi sözlük konuya yaran facebook status’ları demeyi tercih etmiş. İlgili başlık:

http://www.eksisozluk.com

5000 civarında entry var, basılsa bir kaç tane kitap çıkar heralde.

İtü Sözlük

İtü sözlük ise yaran facebook iletilerini kullanıyor. İlgili başlık:

http://www.itusozluk.com

Henüz 4000 status bile yazamamışlar.

Uludağ Sözlük

yine yaran facebook iletileri demeyi tercih ediyor uludağ.


http://www.uludagsozluk.com

6000 den fazla ileti ile rekor kırmış.

Bilkent Sözlük

http://www.bilkentkampus.com

74 taneyle mütevazi bir liste yapılmış.

Ayrıca eklemek gerekirse, yaran Facebook status ve iletileri hemen her sözlükte başlığı olan bir konu. Ayrıca donanımhaber forum gibi büyük forumlarda da rağbet gören bir mevzu.

Her ne kadar yarmasa da, Facebook ile ilgili genel düşüncem ise şöyle:

Facebook makes you overestimate how happy your friends are, in turn, makes you more depressed.

Meali, Facebook’ta arkadaşlarınızın ne kadar mutlu olduğunu gördükçe insan daha çok depresyona giriyor. Biraz da herkesin en mutlu anları paylaşmasından kaynaklı bir durum olsa gerek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*