Zona Hastalığı Nedir, Tedavisi ve Nedenleri

Zona hastalığı ve zona hastalığı nedir, zona hastalığı bulaşıcı mıdır, zona hastalığı neden olur, nedenleri ve belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır ve bitkisel tedavi yöntemleri var mıdır, zona hastalığına ne iyi gelir. Tüm boyutlarıyla zona hastalığını irdeliyor olacağız, resimlerle ve fotoğraflarla zona hastalığını tanıyacağız. Zona hastalığı su çiçeği hastalığı yapan bir virüsün neden olduğu bir hastalıktır.

zona hastalığı

zona hastalığı tedavi edilmesi gereken, tedavi edilebilir bir hastalıktır.

Herbalist Cahit Gürkaş, zona hastalığının belirtileri ile ilgili, deride kaşıntılı lezyonlar meydana getirmekte ve hastada halsizlik, ateş, iştahsızlık ve deri bölgelerinde ağrılara yol açtığını anlattı.

Zona hastalığı tedavi edilmediğinde lösemi ve diğer bazı kanser hastalıkları ortaya çıkabilir. Tedavi sırasında hastaya B vitamini takviyesi yapılmalı, düzenli bir beslenme programı oluşturulmalıdır. Bu amaçla öncelikle vücudun savunma mekanizma direncinin güçlendirilimesi gerekmektedir.

Hastalığın vücudun göğüs ve sırt bölgelerinde görülür genellikle. Boyun, yüz, kafa, karın kalça ve kasıklara da yerleşebilir. Vücudun savunma mekanizma direncinin kırılması ile birlikte hastalığın boyutunu ilerleten nedenlerden stres, uykusuzluk, beslenme bozukluğu çeşitli nedenlerle görülen ışın tedavileri bu hastalığın daha da ilerlemesine neden olmaktadır. Bilindiği üzere B1 Vitamini yani diğer adıyla TIAMİN diğer B grubu vitaminler ile birlikte beyinin enerji üretimini sağlar.

B1 vitamini ayrıca şeker hastalığı, doku sertleşmesi, sinirsel hastalıkların önlenmesinde de kullanılır. B1 vitamininin faydaları genel olarak;

Yaşlıların zihinsel fonksiyonlarını düzenler.Merkezi sinir sitemi sağlığını korur. B1 vitamini kan hücrelerinin oluşumu ve sağlıklı bir dolaşım sistemi için gerekli Hidroklorik asit’in üretimini sağlar. B1 vitamini dolaşımını düzenler, sinir sisteminin çalışmasına yardımcı olur. Karbonhidratların enerji üretiminde, kalp ve sindirim sitemi kaslarının tonusunun korunmasında anahtar rol oynar. Bulunduğu kaynaklar, lahana, mısır, badem, patates, kereviz, kestane, bezelye, üzüm, incir, ceviz, bakla, limon, elma, domates, ıspanak, havuç, kuşburnu, mercimek, kiraz, çilek, ananas, kavun, erik, muz, esmer prinç, brokoli, mandalina.

Bu tür gıda tüketimine dönüşümlü olarak ağırlık verilmesi gerekir. Dikkat edilmesi gereken derinin duyarlı olduğu ve hastalığın boyutunu daha da kötüleştirebilecek unsurlardan deterjanlar, kozmetik ürünleri, sentetik kumaşlar ve daha pek çok madde hastalığı ilerletmektedir.

Şayet hastada böbrek yetmezliği gibi bir sorun yoksa altı hafta boyunca sabah/akşam meyan kökü şerbeti, 1 çay bardağı içilmeli, çünkü meyan kökü taşıdığı mineraller sayesinde zona ve uçuğa neden olan virüsler üzerinde antiviral etki göstermektedir. Vücudun savunma sistemini güçlendirmek ve hastalığın önlenmesinde etkili olan ve bu konuda eşsiz bir bitki olan ekinezya çayı tüketimi yemeklerden sonra 1 su bardağı içilmeli ve kullanıma 3 hafta devam edilmeli 10 gün ara verilmeli sonra tekrar bir 3 hafta daha kullanılmalı.

Zona tedavisinde etkili olabilecek diğer bitkileri, zona hastalığına bitkisel çözüm ise: Papatya, melisa, keten tohumu, ısırgan otu, koni çiçeği, at kuyruğu, adaçayı, rezene, yonca, ginko biloba ve ağaç çileği.

Bu tür bitkilerin hastanın durumuna göre bir uzmana danışarak kullanılmasında fayda var.

Zona hastalığı bulaşıcı mıdır

Zona geçiren bir hastanın kabarcıkların içindeki sıvı ile temas eden kişiler eğer su çiçeği geçirmemişler ise su çiçeği hastalığına yakalanırlar. Su çiçeği ya da zona geçirmiş kişiler başka hastalardan bulaşma yolu ile virüs alınmasına karşı dirençlidirler.

Bir yorum

  1. 9ay önce zona hastalığı çıkarmış ve dış yarası 1ay içinde geçmiş ama 9ay sonra tekrar ağrımaya başlamış neden olabilir bana yardımcı olur musunuz?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*