Genital Estetik Çeşitleri – Rağbet Gören Vajinal Estetik Ameliyatları

Genital estetik ve vajinal estetik ameliyatları son yıllarda kadınlar tarafından rağbet gören ameliyatlar arasında girmiş bulunuyor. Tıbbın ve cerrahi ilminin gelişmesi, ameliyat şartlarının ve tekniklerinin son derece iyi olması özellikle kadınları her bakımdan daha iyi ve güzel görünmek için teşvik edici bir faktör. Bu makalede en çok rağbet gören, kadınların en çok tercih ettiği ve en sık uygulanan genital estetik türleri ve ameliyatları, vajina estetiği ve vajinal estetik ameliyat isimlerinden bahsedeceğiz. Genital estetik nasıl yapılır, genital estetik resimleri ve fotoğrafları, doktorların genitak estetik ve vajinal estetik ile ilgili yorumları.

Vajinal sarkmalara iyi gelen genital estetik ameliyatları

Genital bölgede labia minor denen küçük dudaklardaki sarkmalar doğuştan olabildiği gibi yaşın ilerlemesiyle de olabilmektedir. Bu durum estetik olarak çirkin bir görünüme sebep olmaktadır ayrıca ilişki sırasında kitlesel etkisi nedeniyle sıkıntıya sebep olabilmektedir. Ayrıca sarkık olan dudak katlanarak vajen girişinde tıkanıklığa sebep olarak vajen hiyjenin bozulmasına ve mantar, bakteriyel enfeksiyonlara neden olabilir.

Hastaların kıyafet seçimleri, spor aktiviteleri bile küçük dudaklardaki sarkma nedeniyle sınırlanabilmektedir. Bu bölgeye yapılan estetik ameliyat ile sarkan ve asimetrik olan dudak yapıları toparlanır. Böylece hastanın psikolojik, fizyolojik ve toplumsal sıkıntıları azalır. Hastanın hayat kalitesi artar.

Küçük dudakların dışında yer alan büyük dudaklar denen labia majorlarda da sarkma, kitleli görünüm olabilir. Genital alanın ön bölgesi olan mons pubisin bazen yağ tabakası oldukça kalındır. Büyük dudakların ve mons pubis denen bölgenin yağ tabakasının kalın olması hastanın kıyafet seçimlerini etkiler ve estetik olarak görünümü bozar. Hasta bu görüntü nedeniyle partnerine karşı utanç duyabilmektedir. Bu durumda bu bölgeye liposuction yapılır ve hastanın bu şikâyetleri yok edilir. Eğer bu şişkin durumla beraber büyük dudaklarda sarkma da mevcut ise, liposuctionla beraber o bölgeye estetik ameliyat yapılarak büyük dudaklar küçültülür. Böylece hastanın hareket ve kıyafet sınırlamaları ortadan kalkar.

genital estetik ameliyati

genital estetik ameliyatı artık sık yapılan ameliyatlar arasına girmiş bulunuyor

Doğum sonrası genişlemeye ve geniş genital ve vajinaya sahip kadınlar için estetik ameliyat

Doğum sırasında vajende oluşan yırtıklar vajenin genişlemesine sebep olur. Bunun sonucu olarak ilişki sırasında çiftlerin haz alımları azalır. İlişki sırasında hava girmesi, bu bölgeden istenmeyen seslerin çıkması çiftlerin uyum sorunu yaşamaların sebep olabilir. Ayrıca kadın sağlığı açısından da geniş vajen enfeksiyona daha yatkındır. Bu durumda vajinoplasti denen vajen daraltma ameliyatı yapılmaktadır. Vajen daraltarak hastanın şikâyetleri ortadan kaldırılır.

vajinal estetik

vajinal estetik ameliyatını eşiyle daha iyi ilişki kurmak ve cinsel özgüvenini artırmak isteyen kadınlar tercih ediyor

Klitoris estetiği, klitoris ameliyatı

Klitoris denen anatomik bölge kadın genital bölgesinin ön tarafında yer alır ve uyarılmayı sağlayıcıdır. Bu yapının normalden büyük olması, üzerinde normalden fazla bir deri katlantısının olması kişinin haz almasının ve estetik görüntüsünü bozar. Klitorise yapılan estetik müdahale ile bu bölgenin estetiği sağlanmış olunur.

Kızlık zarı dikimi, Kızlık zarı onarımı

Ülkemizde kadına şiddet hala devam ederken bekâret yüzünden de kadınların canları yanmaktadır. Kadınları psikolojik, kültürel ve sosyal nedenlerle bakirelik etkilemektedir. Bakirelik sembolü olan kızlık zarı (hymen) onarımı yapılabilmektedir. Bu küçük operasyonla kızın hayata tutunması ve yaşanması muhtemel bir dramın önlenmesi söz konusu olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*