IPad 3 Ne Zaman Çıkacak ve IPad 3 Özellikleri

IPad 3 ile ilgili Ipad 3 ne zaman çıkacak, IPad 3 ne zaman Türkiye’ye gelecek, Ipad 3’ün özellikleri ve çıkış tarihi gibi konularda bir çok dedikodu yayılmaya başladı. Biz de IPad 3 ile ilgili derlediğimiz bilgileri sizlerle paylaşalım istedik. IPad 3 çıkış tarihi olarak 2012’nin başları gösteriliyor, henüz Apple tarafından bu bilgi doğrulanmasa da, bir çok teknoloji sitesi 2012 başlarında Apple IPad 3’ü göreceğimizi ifade ediyor raflarda. Bu da IPad 3’ün Türkiye’ye geliş, Türkiye’de satışının başlama tarihini 2012 ortaları, Nisan sonrası gibi düşünebiliriz. Yani aslında Ipad 2 almak için henüz çok geç değil. Apple diğer ürünlerinde olduğu gibi, Ipad gibi cihazların tasarımını kendisi yapıp, parçalarını Çin ve Tayvan gibi ülkelerdeki üreticilere ürettiriyor ve birleştiriyor. IPad 3 ile iligli dedikodular da bu ülkelerdeki üreticiler tarafından ortaya atılıyor.

ipad 3

ipad 3 çıkış tarihi, özellikleri ve fiyatı ile şimdiden merak uyandırıyor

IPad 3 Özellikleri

IPad 3’ün en çok konuşulan özellikleri arasında daha ince, daha hafif, daha fonksiyonel ve daha yüksek çözünürlük sözleri geçiyor.

IPad ‘ün çözünürlüğünün 2048 x 1536 olması bekleniyor. Bu çözünürlük IPad 2’de 1024 x 768 idi.

IPad 3 ekran büyüklüğünün ise 9,7 inç civarında olacak. Apple’ın verdiği ilk siparişler bu yönde en azından.

Retina Display, IPad 3’ün en çok konuşulan özelliklerinden. Retina Display aslında bir ekran teknolojisi, ekran görüntüsünün belirli uzaklıklarda ve göz bakış açılarında en yüksek performans sağlamsı. Yani IPad 3 retina ile açılmayacak, ya da retina okuyucu bulundurmayacak.

Kitap okuyucu: IPad ile mevcut durumda güneşli bir ortamda birşeyler okumak yansımadan dolayı zor olabiliyor. Apple,  IPad 3’ün aynen Amazon Kindle gibi kitap okumak için de yaygın kullanılmasını istiyor. Anti-glare ve glare-protector (glare göz kamaşması, parlama anlamlarında) gibi özelliklerle mobil cihazlardan kitap okumayı sevenlere daha çok hitap edeceğe benziyor.

Wireless data aktarımı ve hatta kablosuz şarj da IPad 3’ün özellikleri arasında konuşulanlardan. IPad 3’ü bilgisayara takmadan resim ve müzik yüklemek ve hatta şarj etmek mümkün olabilecek.

Biyometrik güvenlik, yani parmak izi ile açılma vb. IPad çalışnmasına karşı ekstra önlemler de IPad 3’ün özellikleri arasında yerini alacak.

Oyunseverleri ise IPad 3’de daha hızlı bir işlemci ve grafik arayüz bekliyor olacak.

IPad 3 Fiyatı

IPad 3’de bizi bekleyen bir çok yeni özelliğe karşın fiyatının çok da yüksek olmasını beklemeyin. Çünkü tablet pc sektöründe rekabet oldukça yüksek. Bu nedenle hem daha iyi hem de ucuz bir IPad beklemek yanlış olmaz. En azından daha pahalı olmayacak diyebiliriz.

En iyi tablet pc karşılaştırması , IPad 2 oyunları ve IPhone 5 özellikleri listesine de göz atmayı unutmayın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*