Google Matt Cutts’dan SEO Teknikleri ve SEO İpuçları

SEO teknikleri ve SEO ipuçları konusunda internette tonlarca bilgiye ulaşmak mümkün. Google’ın Arama ekibi çalışanlarından Matt Cutts’ın, Youtube’un Google Webmaster Help kanalında oldukça ilgimi çeken bazı SEO taktik ve ipuçlarını video ve açıklamalarıyla birlikte paylaşmak istiyorum. Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO’yu bırakalım da SEO’yu bulanlar bize anlatsın di mi? Ayrıca SEO nedir konusuna da bakmanızda fayda görüyorum.
Pagerank önemlidir, ama o kadar da önemli değildir, Pagerank’e fazla takılmamak lazım.

Sosyal Medya, Facebook ve Twitter SEO açısından önemlidir.

Sunucunuzu barındırdığınız lokasyon, server yeri lokal aramalara etki eder.

Domain, yani alan adınızdaki kelimeler arama motoru optimizasyonu açısından etkilidir. Ancak alan adınızda bulunmayan kelimelerde de üst sıralarda çıkmanız mümkün, alan adına fazla takılmamak gerekir.

4 yorum

  1. Merhaba;

    Seo ipuçlarına ilişkin olarak hazırlamış olduğunuz bu yazınızı gerçekten çok başarılı buldum. Sitenizi sık kullanılanlara ekledim, artık çok daha sık ziyaret edeceğim. Teşekkürler.

  2. Harika bir makale olmuş. Emeğinize sağlık

  3. teşekürler güzel yazı.

  4. üsteki şarlatanlar yorum atıyorsunuz bari gerçekçi olsun da gülmeyelim. Harika makale olmuşmuş ne makalesi okudun? videolar zaten ingilizce sanki izlediniz. Her şey yalan olmuş bu dünyada dürüstlük sıfır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*