19 Ağustos Haftası Vizyona Giren Filmler

19 Ağustos 2011’de vizyona giren ve 26 Ağustos haftasına kadar sinemalarda vizyonda kalacak olan yeni sinema filmleri. Bu hafta vizyona giren filmlerin konu kategorileri ise dram, korku, komedi ve animasyon. 19 Ağustos haftası vizyona giren filmlerin adları ise; Her Yerde Aşk, Arabalar 2, Vampir Cehennemi ve Suikast. Sinema severler açısından bu yeni filmler idare eder denebilecek seviyede, çok da parlak bir hafta olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak çocuklar açısından ise durum farklı, Cars 2 bir çok çocuğun seveceği türden bir film. Vampir filmi ve aksiyon ve polisiye severler için de vizyonda gösterime giren bu en son filmler açısından güzel bir hafta. Filmlerin IMDB puanları, yönetmenleri ve konularını aşağıda bulabilirsiniz, şimdiden iyi seyirler. 

Vampir Cehennemi – Stake Land

IMDB puanı 6.7 olan film, Zombi temalı bir vampir filmi olarak çok yönlü ve katmanlı bir konuya sahip. Vampir Cehennemi ya da orjinal ingilizce adıyla Stake Land, son zamanlarda merkezine vampir mitini alan filmlerin en kanlısı. Özellikle vampir film türünün gerektirdiği şiddetten çekinmeyen tutumuyla yönetmen Jim Mickle’ı hafızalara kazıyan ve bunun yanında 10 yıldır sinemada göremediğimiz Kelly McGillis’i tekrar beyazperdeye taşıyan film, güçlü bir ısırıkla seyirciyi koltuğuna çivileyen karanlık ve sert bir çalışma.

Vampir cehennemi filminin özeti ve konusu ise;

Medeniyetin çöktüğü, kıyamet sonrası düzensizliğin hüküm sürdüğü bir dünyanın ortasında yalnız kalan Martin, bir salgın hastalık gibi yayılan vampir zombilerden kaçarak yaşam savaşı verir. Kaos sonrası hayatta kalmayı başaran çok az sayıdaki insan bu felaketten etkilenmemiştir. Martin’i, ülkenin ‘Yeni Cennet’i olarak adlandırılan kuzeye doğru götürecek yegâne kişi ise acımasız bir vampir avcısı olan karizmatik ‘Beyefendi’dir. İkili, birlikte Kanada sınırında olduğu iddia edilen ‘Yeni Cennet’ isimli kurtuluş bölgesine varmak için ülkeyi baştanbaşa kat edecekleri uzun bir yolculuğa çıkarlar.

Her Yerde Aşk  – Manuale d’am3re  (The Ages of Love)

IMDB puanı 5,9 olan film, aşkın farklı durumlarına eğlenceli bir açıyla bakıyor. İtalyan yapımı Manuale d’amore, gişedeki büyük başarının ardından sinema filminin üçüncü devam filmi aslında bu. Önceki iki filmin yönetmenliğini yapan Giovanni Veronesi’nin yine kamera arkasında olduğu filmde, Robert De Niro ve Monica Bellucci başrolleri paylaşıyor. Aşkın farklı yaşlarda ve kimliklerdeki hallerine mizahi bir yaklaşım getiren ve her biri dört aşk öyküsünden oluşan antolojinin ilk iki filmi ülkemizde vizyona girmemiş olmasına rağmen, üçüncü film iki büyük oyuncuyu buluşturmasının da etkisiyle vizyonda. İtalya’nın çok sevdiği bu romantik komedi serisinin yeni bölümünü, strip-tease yapan ve İtalyanca konuşan De Niro’yu merak edenler ya da azılı Belluci severlerin hoşuna gidecek gibi.

Her yerde aşk filminin konusu ise şöyle;

Fabio 20 yıldır karısına sadık bir adamdır, bir gece partide tanıştığı genç ve güzel Eliana, ünlü televizyoncuyu baştan çıkartır. İş için uzak bir sahil kasabasına gelen avukat Roberto yakışıklı, genç ve hırslı bir avukattır. Sevgilisi Sara ile evlilik hazırlıkları yaptığı sırada, iş için geldiği sahil kentinde Tuscany’li Micol ile tanışınca hayatının planlanmış akışı alt üst olur. Adrian ise karısından boşandıktan sonra Roma’ya yerleşen Amerikalı bir sanat tarihi profesörüdür. Fakat en iyi arkadaşı Augusto’nun kızı Viola’ya aşık olması, kurmaya çalıştığı huzuru alt üst edecektir.

Suikast – The Conspirator

2010 yapımı olan filmin IMDB puanı 7. Oscar’lı usta oyuncu ve yönetmen Robert Redford’un bağımsız yönetmenlik geçmişine döndüğü ve kadrosunda önemli yıldızları buluşturuyor gösterime giren film. Suikast, hayatını ailesini korumaya adayan bir kadınla bu kadın için hayatını riske atan bir avukatın aksiyon dolu hikayesini anlatıyor. Redford’un yönetmen koltuğuna oturduğu sekizinci film olan Suikast’ın öyküsü Gregory Bernstein’a, uyarlama senaryosu ise James D. Solomon’a ait. Daha önce İstanbul Film Festivali’nde de gösterilen bu onur ve sadakat temalı film, çoğu kişinin bilmediği ya da yanlış bildiği önemli bir olay etrafındaki yaşanan gerçekleri objektif bir bakış açısıyla gözler önüne seriyor.

Suikast filminin konusu;

42 yaşındaki Mary Surratt, Abraham Lincoln suikastına yardım ve yataklık etmekten dolayı yargılanan tek kadındır. Başkanı, başkan yardımcısını ve içişleri bakanını öldürmek amacıyla komplo kurma suçundan diğer 6 sanık ile yargılanan Surratt’ın suçsuzluğuna hiç kimse inanmaz. Bütün ülke kendisine sırt çevirmişken, avukatlığını yeni almış olan Frederick Aiken müvekkili olan bu kadını askeri mahkeme karşıya savunmakla görevlendirilir. Başta gönülsüzce savunma avukatı olmayı kabul eden Aiken, dava ilerledikçe müvekkili Mary Surratt’ın gerçekten suçsuz olabileceğine inanır ve bir başkasını korumak için onun paravan olarak kullanıldığını fark eder.

Arabalar 2 – Cars 2

Çocuklar için sinemaya gelen filmler açısından güzel bir hafta. 2011 yapımı olan filmin IMDB puanı 6,5.

İlk filmden 5 yıl sonra ülkesi ABD’de geçtiğimiz Haziran ayında vizyona giren devam filmi Arabalar 2 (Cars 2), Türkiye’de iki ay rötarlı olarak vizyona giriyor. Animasyon filmler konusunda marka olan Pixar stüdyosunun Oyuncak Hikayesi 3 (Toy Story 3)’den sonraki yeni devam filmi olan Arabalar 2, eleştirmenleri ikiye bölmüş durumda. Çoğu eleştirmene göre Pixar tarihinin en kötüsü olarak görülen film, Roger Ebert gibi bazı eleştirmenlere göreyse de ilk filmden çok daha iyi bir film olmayı başarıyor. Eleştirmenleri böylesi bir negatif yoruma iten sebepse, son dönemde Pixar’ın gerçekleştirdiği ve proje olarak duyurduğu yapımların kalitesinin kıyasa bile olanak vermeyecek şekilde klas oluşu ve bu yüzden de beklentileri yükseltmesi olabilir. Ya da Pixar’ın her filmde başardığı her yaşa hitap edebilme düsturundan bu filmde biraz ayrılmış olduğu da söylenebilir. Fakat kesin olan bir şey var ki, o da Arabalar 2’nin iyi çizilmiş eğlenceli bir animasyon olduğu. Animasyonun seslendirmesinde ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın, Şimşek Mcqueen’in en büyük rakibi İtalyan yarış arabası Francesco Bernoulli’ye sesiyle hayat verdiğini de eklemeden geçmeyelim.
Arabalar 2, Cars 2 filminin konusu ise;

Ünlü yarış arabası Şimşek McQueen ve eşsiz kurtarma aracı Mater Arabalar 2’de, dünyanın en hızlı arabasını belirlemek üzere Dünya Şampiyonası’nda yarışmak için deniz aşırı bir yolculuğa çıkar. Mater, çukurlar, sapaklar ve sürprizlerle dolu şampiyonluk yolunda, kendisini ilgi çekici bir uluslararası casusluk macerasının içinde buluyor. Bu yarışta Şimşek McQueen’e yardım etmek ve gizli bir casusluk görevinde kendinden beklenileni yapmak arasında kalıyor. Aksiyon dolu yolculuğu Mater’i, Japonya ve Avrupa sokaklarında yaşanan heyecan dolu bir kovalamacanın içine sürüklüyor. Aksiyon dolu bu renkli macerada arkasına dostlarını da alan Mater, kötülere günlerini göstermek ve bu eğlenceli yarışı kazanmak için elinden geleni yapacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*