Kandil Dağı Nerede – Kandil Dağı Haritası ve Videoları

PKK terör örgütünün saldırılarını tırmandırmasıyla terör yine ülkenin bir numaralı gündemi halini aldı. Murat Karayılan, Duran Kalkan, Mustafa Karasu gibi örgütün lider kadrosunun ikamet ettiği Kandil Dağı ise her eylemden sonra savaş uçaklarımızın hedefi oluyor. Biz de bu yazımızda Kandil Dağı nerededir, sorusuna cevap vermeye ve merak edenler için Kandil Dağı haritası ve koordinatlarını vermeye çalıştık.

Kandil Dağı Nerede

Kandil Dağı, Zağros sıradağlarının uzantısı bir dağ olup 3587 metre yükseltiye sahiptir.


İran-Irak sınırında bulunan dağın büyük kısmı Irak tarafında bulunmaktadır. Kandil Dağı üzerindeki en önemli yerleşim birimleri, dağın doğu yakasındaki İran’a bağlı olan Piranşehir ve batı yamacında bulunan ve Kuzey Irak’ın en büyük şehirlerinden Süleymaniye’dir. Akarsuların derin yarıklar ve vadiler oluşturduğu dağ birçok farklı bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır.

Kandil Dağı Haritası ve Uydu Görüntüleri

kandil dağı haritası

Kandil Dağı İran-Irak sınırında bulunmaktadır

kandil haritası

Kandil Dağı üzerinde terör örgütü PKK'ya ait pek çok kamp bulunmaktadır

Kandil Dağı Videoları

http://www.youtube.com/watch?v=vOq7EuorTN0

6 yorum

 1. kandil ‘in pkk için önemli bir stratejik konumu olduğu açık..ancak saddam rejimi ırak ta iken kandil ‘in varlığından kimsenin haberi yoktu.ne zamanki saddam devrildi ve ABD bölgeye yerleşti kandil de pkk için merkez konumuna geldi.
  buda bize pkk nın varlığının neye hizmet ettiğiyle ilgili önemli ipuçları veriyor;ABD nin bölgeyi şekillendirme ve kontrol altında tutma çabasının bir sonucu…
  ak parti hükümeti milletten aldığı büyük destekle halisane olarak çok boyutlu bir şekilde kürt meselesini çözüp pkk yı bitirmeye çalıştı ve bunda da kısmi olarak başarılı oldu.ama mesele sadece iç kaynaklı olmadığı için terör kısmı halledilemedi.ne zaman ki bölge dış güçlerin etkisinden kurtulur o zaman ancak mesele halledilebilir..
  bununda yolu güçlü Türkiye dir.bu güce ulaşmak için milletin her ferdi üstüne düşeni yapmalıdır.hepimiz işimizde en iyi olmaya çalışmalıyız.iyi esnaf,iyi doktor,iyi webmaster,iyi öğretmen,iyi memur,iyi işçi…..

  • İsfendiyar Halil Eralp

   Yarı doğru ; problemin çözümü yok; çok büyük bir savaşa doğru gidiyoruz; konu ; Vaad edilen topraklar Amaç : İsrail dünya kırallığı
   Alet : ABD , bir Yahudi maşası ; bu olaylar çok büyük bir oyunun parçaları ; Müslüman güçlü / cesur / akıllı olsa 3. dünya savaşı çıkar ancak kedi karşısında fareden başka bir şey değil Müslüman ; Yahudi sonunda Medine’ye kadar girecek ; unutmamalı orada 3 kabile vardı . . . Hz. Muhammed zamanında ;Kaynuka vs. oraları da Yahudi planlarına karışık . . . inanmayan inanmasın ; şimdiye kadar ne dediysem oldu ; 2 aydır sınır kapatılacak diyorum ; ne kaldı , hemen hemen hiç bir şey . Anlayana sivri sinek saz ; İsfendiyar

 2. Okur itriyat güzel yazmış.Tesekkurler.
  Bende birsey ekleyim.Güçlü oldugumuzu,lazım olan yerde kimseden korkmadan göstermeliyiz.
  Halkın bu konuda beklentisi var ve birikti.Tersi durumda; psikolojik savaş unsurlarını iyi bilenler derki, yılgınlık, korkaklık,ürkeklik ve teslimiyet başlar…Ve asıl tehlikeli durum budur.
  Saglıcakla kalınız.

 3. o sözlerden bunumu anladınız.anlayışınız yanlış.on dakka düşünün ne dendiğini belki anlarsınız.tabi anlamak isterseniz.

 4. Burhan bey selam,

  …Bende bir sey ekleyeyim diye basliyorum dikkat ederseniz.O sözlerle ilgili bir sey yazmiyorum.
  Sizede tesekkur ederim.

 5. savunucu kardeş (o kendini bilir) dizi film izler gibi gerçi (film ) izlemiyorum da her gün şehit haberi alıyoruz,80 yıllarında her gün sağ.sol örgütlerden ölüm duymaktaydık ne farkı kaldı sonu belli olmayan savaş ve bedavadan ölen körpe çocuklar ve bayram arifesinde şehitlikler yaratılıyor bayram bu ailelerine zehir oldu. KİM HESAP VERECK KARDEŞİM …….ACİLEN BU HÜKÜMETİN YAPMASI GEREKEN İSTİFA VE İNTİHAR OLMALI…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*