En İyi Tablet PC Hangisi: iPad, Motorola Xoom ve Galaxy Tab Karşılaştırması

Ardarda piayasaya sürülen tablet pc modelleriyle tablet piyasasında rekabet iyice kızışmışa benziyor. Uzun süredir yaygın olarak kullanılan dizüstü bilgisayarların ve netbookların tahtını sallayan tabletlerin en popülerleri hiç şüphesiz Apple iPad, Motorola Xoom ve Samsung Galaxy Tab. Her ne kadar kullanımda olan HTC Flyer, HP TouchPad ve BlackBerry Playbook gibi tablet modelleri de tercih ediliyorsa da bu yazımızda tablet pc piyasasının bu en büyük üç oyuncusunun kısa bir karşılaştırmasını verecek, en iyi tablet hangisi sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız.

  • Motorola Xoom ve Samsung Galaxy Tab modellerinin her ikisi de Google Android’in tablet versiyonu olan android 3.0 işletim sistemini kullanırken, Apple iPad için iPhone’da da başarıyla kullanmış olduğu kendi işletim sistemi iOS‘u kullanıyor.
  • Galaxy Tab hafifi olduğu ve daha küçük bir ekrana sahip olduğu için kolay taşınabilirken, motorola Xoom ağırlığıyla size kas yaptırabiliyor.
  • iPad ileri multimedya yetenekleri ve iTunes’da yüklü binlerce uygulamasıyla, birkaç düzine uygulama yazılımına uyumlu Galaxy ve Xoom’a büyük fark atıyor.
  • Fiyat olarak bakıldığında ise en uygun seçenek olarak karşımıza Motorola Xoom çıkarken onu sırasıyla Galaxy ve iPad izlemekte.
Gelelim asıl soruya: En iyi tablet pc hangisi?
Bu sorunun cevabını vermek oldukça zor olsa da objektif kriterlere göre incelendiğinde Apple’ın kullanıcılarına rakiplerinden daha yetenekli cihazlar sunduğu görülmekte. Zaten kullanıcı yorumları da iPad kulanıcılarının tabletlerinden oldukça memnun olduğunu gösteriyor.
iPad

iPad, rakipleri Galaxy ve Xoom'a göre daha çok tercih ediliyor

Bir yorum

  1. burada reedPAD neden yok incelemede?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*