Web Sayfalarını e-Mail Gönderin PDF Olarak Kaydedin Çıktı Alın

Bu yazımızda bir web sayfasını tüm içeriğiyle beraber nasıl kendinize ve başkalarına e-mail atabileceğinizi ya da pdf olarak kaydedip çıktı alabileceğini anlatacağız.

Öncelikle, bu işlem hangi tarayıcıyı kullandığınıza göre değişmektedir. Eğer Internet Explorer kullanıcısı iseniz “Send Page by E-Mail” seçeneğini kullanarak ilgili web sayfasının tümünü kolayca istediğiniz kişiye mail atabilirsiniz. Google Chrome ve Mozilla Firefox maalesef bu eklentiye sahip değil. Fakat bu tarayıcılarda da aşağıda izah ettiğimiz gibi bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer bir cep telefonu üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeye çalışıyorsanız seçenekleriniz biraz daha sınırlı. Bu alanda kullanabileceğiniz en fonksiyonel uygulama toread.cc tarafından sunulmakta. Bu siteye e-mail adresinizi girdiğiniz takdirde gerçeğine çok yakın bir şekilde ilgili sayfanın tamamı e-posta kutunuza kaydediliyor.

joliprint

joliprint ile web sayfalarını, pdf formatında e-mail olarak alabilmeniz mümkün

Eğer bir web sayfasını kendinize veya başkasına e-mail olarak göndermek için daha basit bir metot arıyorsanız “Joliprint“i kullanmayı düşünün. Joliprint ücretsiz bir servis olup ilgili web sayfalarını pdf formatında e-mail olarak almanızı sağlar. Bu serviste yararlanmak için tek yapmanız gereken istedğiniz web sayfasının URL’sini (örn. www.prohayat.com) mypdf(@)joliprint.com adresine e-mail atmak. birkaç dakika içinde istediğiniz web sayfası pdf formatında elinizde olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*