Sevgiliyle Ne Konuşulur – Sevgili İle Konuşulacak Konular

Sevgili ile ne koşulur, sevgiliyle konuşulacak konular nelerdir konusuna değineceğiz ama bu konu da nerede aklınıza geldi diyecek olursanız, malum bizler her zor durumda kaldığımızda Google’a koşuyor ve ona sorular soruyoruz. Farkettim ki, sevgili ile ilgili konularda Google’a bir çok soru gelmiş, sağdan soldan forum sitelerinden derme çatma bilgileri okumak yerine daha düzgün bilgi edinsin sevgiliyle konuşma sorunu, konuşurken konu bulamama problemi yaşayan gençlik.

Sevgilimle ne konuşurum, sevgilimle konuşabileceği konular nedire dalmadan önce, aşağıdaki 2 yazıya göz atmanızda fayda var;

Evet siz bunları okuduktan sonra asıl konumuza gelebiliriz.

Aslında sevgili olduğunuz kişi ile konuşacak konu bulamıyorsanız ve beraberken hep sıkılıyorsanız , ilişkinizi gözden geçirmenizde fayda var. Yani konuşulacak konular doğal olarak ortaya çıkması gerekir.

Konuşacak konu bulamamanın bir nedeni de, sürekli cafe vb. ortamlarda da görüşmeniz olabilir. Birlikte etkinlik ve aktivite yapmazsanız, beraber anılarınız ve konuşacak konuların olmaması da geyet normal. Bu nedenle mümkün olduğunca birlikte etkinlik yapmakta fayda var, sinemaya gidebilirsiniz, parkta bahçede göl kenarında gezebilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Lunaparka gidilebilir, alışveriş yapılabilir. Sürekli konuşmak da hiç konuşmamak gibi sıkar insanı, beraber etkinlik yaparak da keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Biz konuşamıyoruz, konuşacak konu bulamıyorum gibi noktalarda da kendinizi zora sokmayın. Hele zoraki konu bulmak hiç kendinizi hiç yormayın.

İngilizcesi comfortable silence olan çok hoş bir terim var. Yani huzurlu sessizlik. Konuşmadan da güzel vakit geçirilebilir, sürekli konuşmak zorunda değilsiniz. Birlikte olmak, karşılıklı çay içmek ya da beraber bir manzarayı izlemek de konuşmak gibi pekala keyifli olabilir. Yani sessizlkten de, konuşmamaktan da keyif almayı başarabilirseniz, konuşacak konu bulamıyoruz derdinden kurtulursunız. İlişkilerde yapılan en büyük hatalardan birisidir bu, sessizliğin tadını çıkarmaya çalışmamak, sürekli konuşacak konular bulmaya çalışmak.

Birbirinizi pek tanımayan yeni bir çift iseniz, birbirinizi tanıma yönünde sorular sorup muhabbet edebilirsiniz. Burç, sinema, hoşlanılan şeyler, müzik, kitap, güncel olaylar karşısındaki düşünceler, okul, dersler, iş vb. konular her zaman işe yarar.

Uzun süredir tanıyorsanız birbirinizi, ilişkinizin geleceği, beraber ne yapacağınız, birlikte yapılacak şeylerin planlaması, o gün önceki ne yaptığınız, anılarınız vs. her zaman sohbet konusu olabilir.

İlk buluşmada sohbet konusu ise genelde herkes için sorun oluşturur. Heyecanlanırsınız, bu normaldir. Bu heyecanın keyfini sürün ve konuşacak konu bulacağım kaygısıyla hoş vakitlerinizi öldürmeyin. Kendinizi anlatın, sorular sorun, kimse sizden ilk buluşmada küresel ısınma ile ilgili düşüncelerinizi merak etmez, sizi merak eder.

Sonuç olarak, konuşmamak ve sessizlik de iyi birşeydir. Çok dert etmeyin. Birbirinizi tanıyıp ortak noktalar ve etkinlikler gerçekleştirdikçe konuşacak konular doğal olarak ortaya çıkacaktır.

8 yorum

  1. hiç birşey anlamdım doğrusu

  2. Yazinizi cok begendim. Beni bu yaziyla cok rahatlattiniz, bunun icinde ayrica tesekkür ederim. Sitenize biraz daha emek verip gelistirirseniz sitenizin güzel yerlere geleceginden eminim.
    Tekrardan Tesekkür Ederim, Basarilarinizin Devamini Diliyorum…

  3. gerçekten çok güzel. ama biraz daha gelişmesi lazım 🙂

  4. Çok Güzel Duygulandım sözlerden..

  5. GERCEKTEN GÜZELDİ .GÜZEL ANLATTINIZ TŞKLER

  6. Eski sevgiliyle arkadas olmak ne amk

  7. Hava tam güneşin batışını seyrederken sevgiliyle kadeh tokuşturmalık değil de ne..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*