Twitter’da 140 Karakterden Uzun Yazmanın En Kolay Yolu

Twitter kullanıcıları en fazla 140 karakterlik Tweet yazmaya zorluyor, ama alternatif yöntemlerle 140 karakterden daha uzun yazılar yazmak mümkün. Twitter’da uzun yazmak için bazı internet siteleri ve Twitter uygulamaları mevcut. Ancak daha basit bir yöntem var. Twitter’ın yeni resim ekleme özelliği sayesinde istediğiniz kadar uzunluktaki metin ve yazıları resime dönüştürerek, istediğiniz uzunluktaki yazıları paylaşabilirsiniz.

Twitter’da 140 karakterden uzun yazıları paylaşmak için yapmanız gereken, paylaşmak istediğiniz metni paint’te yazmak ve daha sonra Twitter’da tweetinize eklemek.

Öncelikle paint’i açın, daha sonra Paint’teki A harfinin metin ekleme çubuğunu seçip ekrandaki metin ekleyecek alanı belirleyin. Daha sonra metin font büyüklüğünü belirleyin ve yazınızı resim olarak kaydedin. Kayıt ederken png ya da gif uzantısı kullanın, en iyisi png kullanmak. 12 – 14 ya da 16 büyüklüğünde ve bold karakter kullanırsanız yazılarınızın okunması kolay olur. Resimlerinizin genişliği ve yüksekliği en fazla 315’e 315 pixel olsun. 315’e 315 pixel’i nasıl ölçerim derseniz,  Paint ekranında mouse ile bir noktaya geldiğinizde o noktanın kaç pixele kaç pixel büyüklüğe denk geldiğini Paint ekranının altında görebilirsiniz. Örnek olarak aşağıdaki resmi ve resimdeki yazıyı, aşağıdaki linkteki tweet’de görebilirsiniz.

http://twitter.com/#!/ProHayat/status/103217369152888832

twitter uzun yazmak

Bir yorum

  1. Aman Tanrım hakikaten de harika bir haber bu!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*