12 Ağustos Haftası Sinemalarda Vizyona Giren Filmler

12 ağustos vizyon sinema film12 Ağustos 2011 haftasında vizyona giren, girecek olan sinema filmlerini, konularını tanıtacağız kısaca. En son vizyona giren filmlerin listesi, sinemadaki filmlerin kısaca özeti. Bu hafta vizyona 3 yeni yabancı film giriyor, filmlerin kategorileri ise romantik komedi, korku – gerilim ve biyografi türlerinde. Filmler İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Konya, Bursa, Antalya gibi tüm büyükşehirlerde aynı anda gösterime giriyor. Keyifli seyirler. En son sinemalara gelen filmler arasında en izlenebilir olanı ise Patrondan kurtulma Sanatı gibi gözükmekte. Romantik Komedi türü filmleri seviyorsanuz, 12 Ağustos haftasında vizyona girecek filmler açısından şanslı bir haftadasınız.

Bu hafta 12 Ağustos 2011 Sinemalarda Vizyona Giren Filmler

Patrondan Kurtulma Sanatı – Horrible Bosses

Vizyona giren ilk sinema filmi patrondan kurtulma sanatı, orjinal ingilizce adıyla Horrible Bosses yani tam Türkçesi berbat patronlar. Bir komedi filmi, romantik komedi de denebilir. Filmi Türkçe altyazılı olarak sinemalara geliyor, süresi 100 dakika. Yönetmeni Seth Gordon, başrol oyuncuları ise;  Kevin Spacey, Jason Sudeikis, Jennifer Aniston, Colin Farrell.

IMDB puanı 10 üzerinden 7.5, yani fena sayılmaz, izlenebilecek bir film. Beyazperde puanı 5 ise üzerinden 3,5, tabi bu puan gün geçtikçe değişebilir.

Filmin özeti ve konusu:

Seth Gordon imzalı kara mizah türündeki bu filmde Jennifer Aniston, Colin Farrell, Kevin Spacey ve Jamie Foxx gibi ünlü isimler beyazperdedeki yerini almış. Filmde Nick (Jason Bateman), Dale (Charlie Day) ve Kurt (Jason Sudeikis) adlı üç arkadaş, mutluluklarını engellediğini düşündükleri aşağılık patronlarından kurtulmaya ve onu öldürmeye karar verirler.

Önce kiralık katil bulmak gibi bir fikre kapılsalar da en sonunda kendi işlerini kendileri görmenin en doğrusu olduğunu düşünürler fakat cinayet işlemek, tahmin ettiklerinden daha zor olacaktır.

Filmi premiyeri 30 Haziran 2011’de Los Angeles’ta gerçekleşti ve 8 Temmuz 2011’de dünyada geniş çaplı biçimde gösterime girdi. Eleştiriler güçlü bir komedi filmi olduğu yönünde.

Kral Henry – Henry 4

Kral Henry aslında eski bir film. IMDB puanı 10 üzerinden 5.4, yani aslında kötü sayılabilecek film. Bir biyografi filmi, herkes sevmeyebilir biyografi filmlerini, puanının düşük olma nedeni bu da olabilir. Beyazperde, sinemalar.com ve ekşi sözlük eleştrileri de pek iyi değil denebilir. 2009 yılında yapılmış olan filmin süresi ise 150 dakika. Oldukça uzun sayılabilecek bir süre.

Filmin konusu ve özeti:

Fransa’nın Protestan kralı Henry of Navarre’ın yükselişini ve Kral IV. Henry olmasının öyküsünün anlatıldığı film, epik ve tarihi bir destan olarak kabul ediliyor.

16. yüzyıl Fransası’nı arka planına alan filmde Katoliklerin, yükselişe geçen Protestanlara karşı düzenlediği suikastlar, din savaşları ve taht entrikaları beyazperdeye taşınıyor.

Yönetmen ve senarist Jo Baier’in, Heinrich Mann’ın “Henri 4” adlı romanından, Cooky Ziesche ile beraber senaryolaştırdığı filmin geçtiğimiz yıl ilk kez Berlin Film Festivali’nde seyirciyle buluşmuştu.

Saklı Ruh – Hidden 3D

Saklı Ruh bu hafta vizyona giren 3 boyutlu bir film. Sırf üç boyutlu olduğu için bile bir çok izleyicisi çıkacaktır bu anlamda. 2011 yapımı olan bu film, kısa denebilecek bir süreye sahip, 80 dakika sürüyor. Filmin IMDB puanı 4 seviyelerinde, yorumları genel itibariyle kötü. Ancak gidip sevenleri de yok değil.

Saklı Ruh’un konusu ve özeti:

ÖGenç Brian Karter’a annesinden, bir zamanlar rehabilitasyon merkezi olarak kullanılan fakat şimdi terk edilmiş bir bina miras kalır. Brian bir grup arkadaşını da yanına alarak gizemlerle dolu bu sığınağı görmeye gider.

Gençler terk edilmiş binayı gezerlerken, bodrumdan başka bir yöne doğru açılan gizli bir geçit keşfederler. Karşılaştıkları gerçek ise oldukça şaşırtıcıdır; Brian’ın annesi insanların bağımlılıklardan kurtaracak bir alet geliştirmiştir. Fakat bu garip cihazın ‘tedavi’ sonuçları, insan eti yiyen zombi çocuklar yaratmıştır. Şimdi Brian ve arkadaşları bu mutant çocuklara yem olmadan kaçmak zorundadırlar. Merak her zaman iyi değildir…

Yönetmeni Antoine Thomas’ın ilk filmi olan Saklı Ruh, Mariano Baino ve Coralina Cataldi-Tassoni’nin hikayelerinden Alan ve Alana Smithy tarafından senaryolaştırılmış. İtalya ve Kanada ortak yapımcılığında İngilizce olarak çekilen film, ölümcül sırlar barındıran terk edilmiş bir deneysel tıp bir merkezindeki gençlerin ardı ardına kayboluşunu konu ediniyor.

İyi Seyirler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*