Yüzdeki Yağları Eritme – Yüz Yağlanması Nasıl Önlenir

yüzdeki yağları eritme, yüz yağlanması nasıl önlenirYüz yağlanması özellikle kadınların en çok şikayet ettiği yağlanma şekillerinin başında geliyor. Türlü türlü diyet programları uygulayarak zayıflamaya çalışan kadınlar yüzdeki yağların erimemesiyle derin bir hayal kırıklığı yaşayabiliyor. Tombul yanak ve çift çene sahibi olanlar bu problemden en çok şikayet edenlerin başında geliyor.  Bu yazımızda kadınların karşılaşmış olduğu bu önemli soruna, yüz yağlanmasına veya yüzdeki yağlanmaya, değinecek yüz yağlarını eritme, yüz yağlanmasını önleme ve yanak eritme metotlarını açıklamaya çalışacağız.

  • Tüm vücudunuzdaki yağları yakmak için egzersizler yapın. Düzenli egzersiz daha zayıf bir vücuda sahip olmanıza imkan tanıyacak, bu da daha zayıf bir yüze sahip olmanızı kolaylaştıracaktır. Koşu ve tempolu yürüyüş zayıflama konusunda size yardımcı olabilir. Önemli olan sizin disiplinli bir şekilde çabalamanızdır, ama profesyonel destek almanız zayıflama sürecinizi daha da hızlandıracaktır.
  • Beslenme alışkanlıklarınızı zayıflamaya uygun hale getirin. Özellikle meyve, sebze ve lifli gıdaları bol bol tüketmeye çalışın. Şekerden ve karbonhidratlı besinlerden uzak durun.
  • Her gün en az 8 bardak su için. Yanaklardaki şişkinliğin bir sebebi de vücudun susuzluğa karşı vermiş olduğu tepkidir.
  • Gereksiz ilaç kullanmaktan kaçının. Yapılan bilimsel çalışmalar çok sık kullanılan bazı ilaçların yanaklarda ve çene bölgesinde şişkinliğe sebebiyet verdiğini ortaya koymaktadır.
  • Alkol tüketiminizi azaltın veya bitirin. Alkol, vücuttaki suyu alıkoyduğu için yanaklarda şişliğe ve kalorilerin yakılamamasına neden olabilir.
  • Tuz tüketiminizi gözden geçirin. Tuz vücuttaki suyu tutar ve yanaklarda şişkinliğe neden olur. Tuzlu gıdalardan mümkün mertebe kaçının. Eğer yiyeceğinize tuz atacaksanız da kaşıkla değil de elle atmaya çalışın. Bu şekilde tükettiğiniz tuz miktarını daha kolay kontrol edebilirsiniz.
  • Makyajınızı yanaklarınızı daha ince gösterecek şekilde yapın. Ayrıca saç stiliniz, yüzünüzü ve çenenizi daha ince göstermenizi sağlayabilir.
  • İyi bir SPA’da yüz masajı yaptırın. Yüz masajı yüzünüzdeki dokuların dolaşımını hızlandıracaktır. Sağlıklı cilt bakı ürünleri satın alarak bu bakımı kendiniz de yapabilirsiniz.
  • Sizin seçiminize bağlı olarak uzman bir plastik cerrah marifetiyle yüzden yağ tahliyesi veya yüz liposuctionı da yaptırabilirsiniz. Bu işlem yüzdeki yağlanmaya kesin bir çözüm gibi gözükse de eğer vücudun diğer bölgelerinde zayıflama olmamışsa zamanla yüzde tekrar yağlanmaya karşılaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*