İstanbul Sapphire Çarşı AVM ve 360 Derece Seyir Terası

istanbul sapphireİstanbul Sapphire sadece bir gökdelen olmanın ötesinde bir çok alanda hem Türkiye, hem İstanbul açısından çok önemli bir yatırım. İstanbul Sapphire, içerisinde bulundurduğu çarşı, alışveriş merkezi AVM ve 360 derece seyir terası ve terastaki sky ride ile birlikte İstanbul’da gezip görülmesi gereken yerlerden birisi. 360 derece seyir terası konseptiyle, gökdelen turizminin Türkiye’de ilk başlatıcısı da denebilir. New York örneğin her yıl milyonlarca dolar sırf insanların gökdelenlerin tepesine çıkıp şehri izlemesinden para kazanıyor. Türkiye’nin de bu turizm şeklini kullanmaya başlaması sevindirici. İstanbul Sapphire 261 metre yüksekliği ile Avrupa’nın en yüksek binası.

İstanbul Sapphire Çarşı ve AVM

Sapphire’in giriş katları otopark ve Alışveriş merkezi olarak ayrılmış durumda. AVM’de hemen hemen dünyaca ünlü tüm markalar ile yemek içecek katları mevcut. Yani İstanbul’da bir alışveriş merkezinden beklediğiniz her şey Sapphire’de de mevcut.

İstanbul Sapphire nerede, adres ve telefon bilgileri aşağıdaki haritada mevcut. Lokasyon olarak İstanbul Avrupa yakası Levent’te bulunmakta Sapphire binası. Kanyon, Metrocity gibi diğer AVM’lere oldukça yakın. Levent ya da 4. Levent metrolarına yürüyüş mesafesinde.

istanbul sapphire adresİstanbul Sapphire Seyir Terası – 360 Derece İstanbul

istanbul sapphire seyir terasıİstanbul Sapphire Seyir Terası’ndan 360 derece İstanbul manzarası görmek mümkün. 200 metre’den fazla bir yüksekliğe çalışan ve saatte 20 km’ye kadar hız yapabilem asansörle çok hızlı bir şekilde çıkılabiliyor. Seyir terasının her tarafı camlarla çevrili, ve her köşesinde baktığınız yönde İstanbul’da neler var harita üzerinde gösterilmiş. İstanbul Avrupa ve Asya yakası ile Boğaz’ın hem Karadeniz hem de Marmara denizi girişlerini aynı anda görmek müthiş bir duygu. Seyir terası ücreti öğrenciler için 12 TL, büyükler için 15 TL.

Skyride İstanbul

skyride istanbul

skyride istanbulda 3 boyutlu olarak istanbulu dolaşırken

Skyride İstanbul, Sapphire seyir terasında bulunan 4D, 4 boyutlu sinemanın adı. Skyride İstanbul’a girdiğinizde size bir adet 3 boyut gözlüğü veriliyor.


Hareket eden sinema koltuklarına oturuyorsunuz ve 3 botutlu gözlüğünüz ile kendinizi bir helikopterin içerisinde gibi hissedip İstanbul’un tüm gezilecek görülecek yerlerini yukardan ve içinden ziyaret ediyorsunuz. AVM’lereki 4 ya da 5 boyutlu sinemalara girenler bilir, bu sinemalarda gerçekten izlenilen macerayı yaşıyormuş gibi hisseder insan. Skyride İstanbul bu sinemalara göre hem daha uzun sürüyor, yaklaşık 10 dakika, hem de sinemanın ortamı, görüntü ve ses kalitesi olduk ça başarılı. Kendinizi bir an İstanbul Boğaz Köprüsü’nün üzerinden helikopterle geçerken buluyorsunuz, bir an düşme tehlikesi yaşayıp yüzünüze su damlacıkları geliyor, Yerebatan Sarnıcı’nın, Topkapı Sarayı, Sultanahmet ve Ayasofya’nın hem içinde hem üzerlerinde gezip, manzaranın tadına varıyorsunuz. Skyride ücreti ise 10 TL.

2 yorum

  1. sürelimi acaba seyir terası 😀

  2. çok güzel ben gittim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*