Facebook Oyunları Listesi

Facebook Oyunları ListesiFacebook artık dünya çapında internet kullanıcılarının en çok vakit geçirdiği mecra ve sosyal ağ hüviyetinden fazlasını barındırıyor. Bugün itibarıyla, 200 milyondan fazla kişi Facebook üzerindeki oyunları oynamakta. Oyun yapımcıları da bu gerçeğin fakına varmış olacak ki ya Facebook’a özel oyunlar piyasaya sürüyor ya da var olan oyunları Facebook’a uyarlıyor. Hal böyle olunca Facebook ile oynnabilecek oyunları takip etmek de zorlaşıyor. Bir önceki yazımızda 2010 yılının en popüler Facebok oyunlarının sıralamalarını ve istatistiklerini vermiştik. Yoğun ilgi üzerine bu yazımızda Faceboook oyunları listesini kapsamlı bir şekilde ve kısa açıklamaları ile beraber veriyoruz.

FarmVille

Facebook’un tartışmasız en popüler oyunu olan Farmville ile kendi çiftliğini kuruyor, topraklarınıza tohum ekerek buradan gelir elde etmeye çalışıyorsunuz. Oyun bedava olsa da, gerçek para biriminin kullanıldığı bölümler de mevcut.

Texas HoldEm Poker

Poker oyunundan hoşlananlar için geliştirilen Texas HoldEm Poker ile Facebook üzerinden arkadaşlarınızla oyunlar oynayabilirsiniz.

FrontierVille

FrontierVille

FrontierVille

Yine bir Zynga oyunuyla karşınızdayız: FrontierVille… Bu oyunla birlikte artık vahşi batıya doğru uzanıyoruz ve yine ailemizi kurarak yaşam mücadelesine girişiyoruz.

Café World

Bu oyunda ise kendi restoranınızı kurarak müşterilerinize hizmet vermeye ve en iyi hizmet veren restoranlardan biri olmaya çalışıyorsunuz.

Ordunu Kur, Savaşa Hazırlan

Mafia Wars – Mafya Savaşları

Bir mafya ailesiyle başladığınız macerada güçlü silahlar alarak düşmanlarınızın hakkından gelmeye çalışıyorsunuz.

Happy Aquarium

Bilgisayarınızda akvaryum bulundurmak ve balık beslemek ister miydiniz? Happy Aquarium ile akvaryumda balıklarınızı besleyebilir ve akvaryumunuzu belirli aralıkla temizleyebilirsiniz. Balıklarınızı seyretmekse işin en keyifli yanı olsa gerek.

pet society

Pet Society

Pet Society

Playfish’in geliştirdiği oyunlardan biri olan Pet Society ile evcil hayvanınızı mutlu etmeye kendinizi adıyorsunuz.

Bejeweled Blitz


Değerli taşları eşleştirmek suretiyle patlatarak ilerlediğiniz oyunun Facebook sürümü olan Bejeweled Blitz, boş zamanlarınızı değerlendirmeniz için bire bir…

PetVille

Playfish’in Pet Society oyunun bir alternatifi olan oyunda yine kendi pet hayvanınızı oluşturarak ona bakıyor, onu mutlu etmeye çalışıyorsunuz.

Restaurant City

Restaurant City

Restaurant City

Bu oyunda ise kendi restoranınızı kurarak müşteri çekmeye ve en büyük olmaya çalışıyorsunuz.

Happy Pets

Evcil hayvan beslediğiniz oyunlardan birisi olan Happy Pets, isminden de anlaşılacağı üzere oluşturduğunuz pet’lere bakarak onları mutlu etmenizi sizden bekliyor.

Zoo World

Kendi hayvanat bahçenizi kurmaya ne dersiniz? Aslan, zürafa ve diğer hayvanları toplayabileceğiniz bu oyunda iyi bir bakıcı olmanız gerekiyor.

YoVille

Facebook’ta üç boyutlu formda diğer kullanıcılarla sohbet etmenizi ve oyun oynamanızı sağlayan oyun, daha çok Second Life’a olan benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Happy Island

Happy Island

Happy Island

Happy Island isimli bu oyun sayesinde hayalinizdeki adayı yaratabilirsiniz.

Birthday Cards

Sevdiğiniz insanları özel günlerinde yalnız bırakmayın ve bu araç ile onlara özel kartlar hediye edin.

Family Feud

Türkiye’de Aileler Yarışıyor ve Süper Aile isimleriyle yayınlanmış yarışma programlarının esinlendiği Family Feud’un Facebook’a uyarlanmış hali.

Ordunu Kur, Savaşa Hazırlan

Kingdoms of Camelot

Facebook için geliştirilen en gelişmiş oyunlardan biri olan Kingdoms of Camelot, kendi krallığını kurmanıza ve diğer oyunculara karşı savaşabilmenize olanak veriyor.

Dragons of Atlantis, Atlantis Ejderhaları

Dragons of Atlantis

Dragons of Atlantis – Atlantis Ejderhaları

Dragons of Atlantis, WonderHill tarafından geliştirilmiş 2 boyutlu, mitolojik temalı imparatorluk kurmaya yönelik bir strateji oyunudur.

Traincity

Mobil yayıncı Gamevil, oyuncuların çeşitli şehirler inşa edeceği Train City adlı oyunlarını Lifo Interactive tarafından geliştirilerek, ilk facebook versiyonunu çıkartıyor.

Nightclub City

Nightclub City, iki boyutlu gece kulübu işletme simülasyon oyunu olarak oyuncularına hem kulüplerini işletme hem de işlettikleri kulüpte DJ’lik yapma fırsatı veriyor.

Ninja Saga

Ninja Saga

Ninja Saga

Ninja Saga oyuncuların genç ninja olma eğitimi aldıkları, 2 boyutlu bir sosyal aksiyon oyunudur.

CityVille

Zynga’nın oyun severlere sunduğu yeni 3 boyutlu simülasyon şehir planlama oyunu CityVille, oyunculara sıfırdan bir şehir inşa etme fırsatı veriyor.

Hazine Adası – Treasure Isle

2 boyutlu (2D) sosyal bir simülasyon oyunu olan Treasure Isle (Hazine Adası), aynı zamanda oyunculara kendilerine ait adalarını ve bahçelerini yaratma imkanını veriyor.

Biotronic

Aynı renk ve şekildeki objeleri yan yana gelmesini sağlayarak yüksek puan kazanmaya çalışıyorsunuz.

Know-it-all Trivia

Know-it-all Trivia

Know-It-All Trivia

Facebook arkadaşlarına karşı bilginizi test etmek ve senin zekanın boyutları göstermek için güzel bir oyun.

Word Challenge

İngilizce öğreniyorum ama kelime ezberlemem gerekiyor diyorsanız bu oyunda sizin için tasarlanmış, kelime oyununda hoşlananlar 6 haneli verilen kelimeyi en kısa sürede tamamlamanız gerekiyor.

FishVille

Bağımlılık yaratan oyunlardan biri olan FishVille’de akvaryumdaki balıklarınızı besliyorsunuz.

10 yorum

 1. arkadasım gercekten ii bir site tbr ediyorum coook yardım cı oldun

 2. Arkadaşlar ben Pioneer Traıl oyuna başladım ama Fazla güzel değil çünkü İlk Oyuna başlaınızda Hiç Birşey Olmuyor Biyerlere bassanız bile Yine bişey olmaz tabi onlar Büyümemiş ama belki kabak falan var belki onlar büyüdünde basabiliyorsunuzdur.. tam bilemiyorum çünkü daha 1 lwl ‘ lim
  hayvanlarınızı at arabanızı veriyorlar ama at fln yok 🙂 haydi iyi oyunlar dilerim ama oyunu beğenmedinizde eminim ? 🙂

 3. kilmore & sevda

  bazı önemli younlar unutulmuş,wild ones gibii…empires gibi…

 4. Peki townster nerdee bizim çiftlik nerdee online çiftlik nerdee top eleven nerdee 11x11online football maneger nerdee!mafia wars nerdee mafia wars 2 nerdee

 5. Bundan başka 100lerce oyun var

 6. hiçbiri faceboookta gözukmuyoooooo:):)

 7. la bunlar en kotu oyunlar lan

 8. iğrenççççç

 9. ben en çok cafeland ı seviyorum

 10. en berbaaaaatlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*