5 – 12 Ağustos Haftası Bu Hafta Vizyona Giren Sinema Filmleri

bu hafta vizyona girecek sinema filmleriBu hafta sinemalarda neler var, hangi filmler var? 5 Ağustos Cuma’dan itibaren vizyona giren, girecek olan vizyondaki sinema filmleri ve filmerin kısa bir tanıtımını yapacağız, konularına değineceğiz. Bu hafta 6 yeni yabancı sinema filmi vizyona giriyor, sinemada yerlerini alacak. Vizyona giren sinema filmlerinin adları: Maymunlar Cehennemi Başlangıç, Akılalmaz, Şirinler, Anneler Günü, İmkansızın Şarkısı ve Ruhlar Kasabası sinema filmleri. Bu haftaki filmlerin hepsi yabancı, bir festival ve bir de çocuk filmi mevcut. Filmler İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi tüm büyükşehirlerde vizyona girecek.

Aşağıdaki filmler 5 Ağustos 2011 tarihinde vizyona giren sinema filmler, 12 Ağustos 2011 tarihinde vizyona giren filmler için:

http://www.prohayat.com/2011/08/11/12-agustos-haftasi-sinemalarda-vizyona-giren-filmler/

Bu hafta sinemada vizyona giren filmler ve konuları

Maymunlar Cehennemi Başlangıç – Rise of the Planet of the Apes

İngilizce adı Rise of the planet of the Apes olan filmin Türkçe adı Maymunlar Cehennemi Başlangıç ve bu hafta en çok beklenen filmlerden.

Filmin konusu ve kısa bir özeti şu şekilde:

Will Rodman (James Franco) alzheimer hastalığına çare bulmak amacıyla maymunlar üzerinde çeşit deneyler yapan bir grup genetik mühendisinin başıdır. San Francisco’da sürdürülen deneylerde Ceaser (Sezar- Efsanede Maymun Gezegeni’nin hakimi) adlı maymun üzerinde yoğun olarak insan zekasını geliştiren çalışmalar yapılır. Fakat insan bilincine kavuşmasına rağmen Ceaser’a halen işkence edilir, sirk hayvanı gibi kafeste tutulur. Ceaser kendi bilincinin farkına varınca, intikam almak için kaçar ve zekası gelişen diğer maymunlar bilikte insan ırkına karşı savaş açar.

Filmin kadrosunda son yılların parlayan yıldızı James Franco’nun yanı sıra, Freida Pinto, John Lithgow ve Brian Cox gibi isimler yer alıyor.

IMDB puanı:

Anneler Günü – Mother’s Day

Anneler günü vizyona giren bir diğer sinema filmi. Filmin özeti ve konusu kısaca şu şekilde:

Kötü sonuçlanan bir banka soygunundan sonra eve dönen 3 kardeş, annelerinin evi haciz yüzünden kaybettiğini öğrenir. Bir gece, yeni ev sahipleri ve misafirleri doğum günü partisi için bir araya gelmişlerdir. Fakat evdekiler olup bitenlerden habersiz halde, gözü dönmüş bu üç kardeşin rehinesi olmuştur. Bu sefer hiç de alışık olmadıkları bir doğum günü partisi onalrı beklemektedir.

IMDB puanı: 6.2

Akılalmaz – Unthinkable

IMDB puanı 7.1 olan Unthinkable, Türkçe adı Akılalmaz olan sinema filminin konusu ve kısa bir özeti şu şekilde:

Yusuf (Michael Sheen) isimli Müslüman bir teröristin ülkenin farklı bölgelerine yerleştirdiği üç bombanın paniği tüm halkı ve FBI’ı sarar. Kendi çektiği bir video kaydı üzerinden Amerikalılara seslenen Yusuf kısa süre içerisinde yakalanır ve ‘akılamaz’ teknikleri ile ün yapan sorgu uzmanı “H”‘nin (Samuel L. Jackson) ellerine teslim edilir.  Helen Brody (Carrie-Anne Moss) ise yöntemlerini dehşetle seyrettiği ajan ‘H’nin, bombaların yerini öğrenmek için hiçbir şeyden fedakarlık etmeyeceğini görür.

Şirinler – The Smurfs

Çocuklar için şanslı bir hafta, sinemaya bir de çocuk filmi olan Şirinler geliyor. Filmin IMDB puanı düşük, 4,3 ve konusu özetle şu şekilde:

Kötü büyücü Gargamel, Mavi Ay kutlamaları sırasında Şirinler köyüne saldırır ve Şirinleri şelaledeki gizli bir geçide doğru kovalar. Büyülü geçite savrulan Şirinler kendilerini bir anda 2011 New York’unda, Central Park’ın tam ortasında bulurlar. Fakat Gargamel ve korkunç kedisi Azman da Şirinler’in peşinden New York’a gelmiştir! Küçük mavi yaratıklar şimdi Gargamel’e yakalanmadan köylerine dönmenin yolunu bulmak zorundadırlar.

İmkansızın Şarkısı – Noruwei No More

Aşk, cinsellik ve dram içeren bir japon filmi. Filmin içeriği:

Naoko ilk aşkı ve en iyi dostu olan Kizuki’ya çok derinden bağlı bir genç kızdır. Watanabe ise çiftin en iyi arkadaşıdır ama Watanabe’nin yüreğinde Naoko, her zaman arkadaştan ötedir. Fakat bir gün Kizuki intihar eder ve Naoko’nun dengesi alt üst olur. Watanabe büyük aşkı olan genç kıza ne zaman yaklaşmak istese Naoko ondan kaçar ve Kizuki’nin ölümün etkisiyle dipsiz bir melankoliye sürüklenir. Tam da bu dönemlerde Watanabe’nin yaşamına hayat dolu bir genç kız olan Midori girer. Ölümün etkisiyle olgunlaşan genç adam, şimdi ona ölümü hatırlatan Naoko ve yaşamı hatırlatan Midori arasında bir karar vermek zorundadır. IMDB puanı 6.

Ruhlar Kasabası – Le Village des ombres

IMDB paunı 4.6 olan filmin içeriği şöyle:

Bir grup genç arkadaş kısa bir hafta sonu kaçamağı yapmak için arabayla yola çıkarlar. Ruiflac kasabasına yaklaştıklarında araçları bozulunca mecburen yardım bulmak için kasabaya giderler. Fakat, bu gizemli kasaba geçmişten kalan şeytani ruhlar tarafından ele geçirilmiştir. Gençler bu kasabada asla tahmin edemeyecekleri olaylar yaşayıp, mahsur kalacaklardır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*