Twitter Arka Plan Yapma – Twitter Arkaplanı Nasıl Yapılır

twitter arka plan yapma, twitter arkaplan yapmaTwitter kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber bu hizmetin özellikleri ile ilgili merak edilenler de artıyor. Bu yazımızda Twitter’ın standart görünümünden sıkılanlar ve kendi karakterlerini Twitter sayfalarına yansıtmak isteyenler için Twitter arkaplan yapma, Twitter arka plan değiştirme gibi konulardan bahsedecek, Twitter arka planı nasıl yapılır sorusuna doyurucu bir cevap vermeye çalışacağız. 

Twitter Arka Planı Yaparken Dikkat Edilecekler

 • Eğer bir Twitter hesabınız yoksa artık Türkçesi de kullanımda olan Twitter’a üye olun.
 • Nasıl bir arka plan yapacağınıza karar verin. Birçok insan çok da düşünmeden herhangi bir resmi arka plan olarak yükler ama yükleyeceğiniz arka plan sizin tarz ve kişiliğinizi yansıtacak nitelikte olmalıdır.
 • Büyük resimler tercih edin. Bu durumda resimlerle oynamanıza gerek kalmayacak ve kullandığınız arka plan Twitter için özel tasarlanmış gibi duracaktır. En az 1600×1200 büyüklüğünde bir resim kullanmaya çalışın.
 • Tüm ekran çözünürlüklerinin aynı olmadığını göz önünde bulundurun. Örneğin düşük çözünürlükteki bir ekranda arka planda kullanmış olduğunuz öge bir defa bulunurken, daha yüksek çözünürlüğe sahip bir ekranda birkaç defa tekrar edebilir.
 • Sınır çizgilerini kullanmayı deneyin. Üst taraftaki bölgenin Twitter logosuna ve kullanıcı dolaşım çubuğuna ayrıldığını göz önünde bulundurarak, ziyaretçilerinizin gözlerini yormamak ve kalabalık bir arka plan görüntüsüne sahip olmamak için sınır çizgileri işe yarayacaktır.

 • Yukarıda anlattıklarımız dikkat edilmesi gereken hususlardı. Şimdi gelelim Twitter arka planınızı nasıl değiştireceğinize. Hesabınıza girdikten sonra “Ayarlar” (Settings) sekmesinin altındaki “Tasarım” (Design) kısmını seçiniz. Karşınıza çıkan duvar kağıdı seçeneklerinden birisini seçerek arka plan yapabileceğiniz gibi “Arka Plan Resmini Değiştir” (Change Background Image) butonuna tıkladığınızda açılan kısımdan “Dosya Seç” (Select File) butonuna tıklayarak bilgisayarınızda yüklü istediğiniz herhangi bir resmi de Twitter hesabınıza yükleyebilir ve onu arka plan resminiz olarak aktifleştirebilirsiniz.

10 yorum

 1. twitter de nasıl arka plan yapıldığını öğrenebilrmiyim?

 2. Teşekkürler, Sayenizde özgün arka planımı yaptım hesabıma, .. Emeğinize sağlık..

 3. çok yardımcı oldu teşekkür ederiz.

 4. yha bhen bhunu yhapahamıyorum

  • yha behende yhapahamıhorum 2. mesahjım bhu

  • bhen değil ben

   ne zaman Türkçeyi öğrenecek bu millet merak ediyorum. bir yaşında ki çocuk gibi konuşmayı beceremiyorlar geçmişler internette sanal alemle uğraşıyorlar mal mısınız kızım siz?

 5. Mehmet Çetinkaya

  Çok sağolun Allah razı olsun

 6. twitterde arka plan yapmak istiyorum

 7. Teşekkür ederiz de ben hala yapamıyorum :D:D

 8. ayarlar nede ya ben bulamadım giriş yaptım yok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*