Ucuz Tatil Yapmak İçin Bir Alternatif, Tatil Arama Motoru – Bir Dolu Tatil

birdolutatilTatil ya da otel arama motorları dünyada oldukça yaygın olarak kullanılan bir konsept. Türkiye’de henüz yeterince yaygın değil, bu alanda hizmet veren ve en ucuz otel ya da tatil fiyatlarını listeleyen internet sitesi sayısı ise az.

Bu amaca hizmet etmek amacıyla kurulan ucuz otel ve tatil arama motorlarından birisi birdolutatil.com.
Bir dolu tatil internet sitesini incelediğimizde ana sayfasında tatil ve turizm ile ilgili haberlere rastlıyoruz.

Otel Arama Motoru

Sitenin sağ üst alanında ise otel arama motoruna rastlıyoruz.

otel arama motoruBir dolu tatil otel ve tatil arama motoru, otel ve tatil fiyatlarını genelde yabancı tatil ve otel sitelerinden tarayarak karşımıza çıkarıyor. Sitenin bu anlamda hazır bir yazılım kullandığını söyleyebiliriz.

Bazı sayfalarda bu nedenle tercüme ile ilgili ufak tefek sorunlar göze çarpıyor.

Mesela otel aradıktan sonra otel fiyatlarının listelendiği sayfaya göz atarsak,

otel fiyatları

Ücret kısmındaki yazılımın orjinalinden çeviri sırası ingilizce sırasında olduğu gibi gözüküyor, bu da tabi ki Türkçe’nin yapısına pek uygun değil.

Sitede otel ve tatil araması yaptıktan sonra otelle ilgili ratingler ve fiyatları çıkıyor karşımıza. Daha sonra ise bize en uygun fiyat ve otel seçeneğini seçip, otel ve tatil rezervasyonu yapacağımız asıl siteye yönlendiriyor sistem.

Genelde bu tarz sistemlerde hazır yazılım kullanmanın bir çok zorluğu mevcut. Üzerinde yeterince oynama yapılamayabiliyor. Umarız birdolutatil.com teknik sorunlarla karşılaşmadan başarılı bir proje olarak hayatını sürdürmeye devam eder.

Sitede göze çarpan bir eksiklik, kendisini tatil arama motoru olarak lanse etmesine karşın, arama yapılan ekranın ana sayfanın sadece küçük bir alanını kapsaması. Bu anlamda arama ekranı daha belirgin ve daha büyük olarak çıksa fena olmazdı.

2 yorum

  1. güzel paylaşım; güzel site; uçak arama motoru da güzel olmuş: birdoluucak.com
    teşekkürler

  2. benim beğenerek kullandığım site var .hem ürün karşılaştırması yapabiliyorsuuz isterseniz otel de arayabiliyorsunuz .Anasayfa uzerınde yer alan arama kutusu ıle 100 lerce hotele ulasmak mumkun http://www.upucuza.com tavsiye ederim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*