Norveç Katliamı Sonrası Utoya Adası ve Oslo Resimleri (Foto Haber)

norveç katliamıBirkaç gündür tüm dünya Norveç Oslo şehir merkezindeki bombalı saldırı ve Utoya adasındanki katlıamı konuşuyor. Bombalı saldırı ve katliam sonrası fotoğraflara ulaşmak ise oldukça güç, Türk medyasında pek fazla fotoğrafa ulaşabilmek mümkün değil. Katliam hakkında bilgi vermek gerekirse katliamı gerçekleştiren kişi Anders Behring Breivik, önce Oslo şehir merkezinde bombalı saldırı gerçekleştiriyor, daha sonra ise Utoya Adasındaki gençlik kampını polis kıyafeti ile basıp gençleri otomatik silahla öldürüyor.
Norveç katliamı sonrası Oslo ve Utoya Adası ile ilgili dünya medyasından toparladığımız resimler ve fotoğrafları:

Norveç Katliamı ve Utoya Adası Resimleri

norveç katliamı

utoya adası saldırısı sonrası yaralı gencin akrabaları birbirlerine sarılırken

norveç bombalı saldırı

oslo şehir merkezindeki bombalı saldırı sonrası yaralılar bölgeyi yürüyerek terk ediyor

 

oslo bombalı saldırı

oslo'daki bombalı saldırı sonrası şehir merkezindeki binalardan dumanlar çıkıyor

oslo şehir merkezi

norveç oslo'da saldırı sonrası yaralı bir adama polis ve vatandaşlar yardım ederken

 

oslo bomba

saldırı sonrası başbakanlık ofisi ve birçok kamu binası kullanılmaz hale geliyor

 

norveç oslo saldırı

yaralı bir kadını bina dışına çıkarmak için yoldan geçen bir adam yardım ediyor

 

norveç oslo yaralı

yaralı bir kadını polisler ambulansa taşırken

 

ütoya adası

norveç ütoya adası

 

anders behring breivik

anders behring breivik norveç utoya adasında katliam yaparken

 

utoya kurtuluş

Utoya adasından kaçış video görüntüsünden alınmış fotoğraf

utoya saldırı sonrası

ütoya adası saldırı sonrası polisler adaya girerken

ütoya adasından kaçış

ütuyo adası saldırı esnasında gençler yüzerek kaçarken

ütoya adası yaralılar

ütoya adasındaki yaralılar karşı adaya toplanıyor polis tarafından

ütoya adası ölüler

ütoya adasındaki ölülerin polis tarafından üstü kapatılmış

utoya katliam arama kurtarma

norveç katliamı sonrası ütoya atası çevresinde nehirde arama kurtarma faaliyetleri

 

ütoya gölü

kaliam sonrası yas tutanlar ütoya adası çevresindeki göle gül bırakıyorlar

 

18 yorum

 1. patlama-ölü-terörist kelimelerinin karşılığı hep islam dünyasındaydı..görsünler bakalım terör nasıl oluyormuş….ne ekersen onu biçersin..

  • “okur itriyat” öncelikle “terör” “terörist” gibi kavramların icadı siyasal iktidarlar tarafından yapılmıştır ve halka ait değillerdir. Ve şu an eken biz olabiliriz ama biçen tarafta değiliz henüz. Ayrıca şunu belirtmek isterim ki, senin yorumun, yaşadığımız toplumsal hezeyanın en standart örneklerinden biri. O faşistin yarattığı şey terör ise sen onun artçısısın. Tüm bu tümörlerimizden kurtulmak dileğiyle.

   • mahallende bomba patlayana kadar bilemezsin hergün bomba patlayan şehirlerde yaşayan insanların dramını.
    görsünler bakalım pazardan alışverişe giderken ölmenin nedemek olduğunu..
    belki o zaman teröre ve teröriste destek vermeyi bırakırlar

 2. çok iç açıcı bir yorum olmuş. gerçekten tebrikler.

 3. Dünyada hala böyle insanlar var. Buyrun seyredin bu zihniyeti..

 4. zeynep uzuneminoğlu

  zaten faşizm, avrupa devletlerine aittir… bütün avrupalılar da faşisttir… bi bakın hele daha avrupanın göbeğinde olmuştur olanlar, hem de 1992 de ”bosna” !!! diyecek bişey yoktur… insan hakları falan hep yalandan ibarettir onlar için… şimdi de mısır, libya, ırak, afganistan ve sırada iran daha sonra da tabii türkiye… bi vakın bu coğrafyaya hangi din mevcuttur tabi ki islam neden peki saldırırlar bu ülkelere? din yüzünden başka da bi nedenleri yoktur!! yok 11 eylül falan filan hep kendi düzmece yalanlarından ibarettir… dileriz ki eştikleri kuyuya kendileri düşerler….

 5. bu faşist avrupa ve tüm hristiyanlara aittir orada burada kıyım yapmak!!! işte örnekleri: ırak. libya, afganistan,bosna, kimbilir sırada daha hangi müslüman ülkeler var? vatikandan emirler alıp uyguluyolar… inşallah kendileriyle uğraşırlar bundan böyle…

 6. Pis nazici köpek o gençlerin günahı neydi

 7. Dil din irk ayirimi yapmadan musluman bir Hanim olarak saldiriyi kiniyorum.kimse kimsenin canina kast edemez.AMA bizim ulkemizdede katliam olmuyormu?mehmetciklerimiz katliam kurbani degilmi?yoksa biz buna aliştikmi?

 8. işte adam köpek ya pislik !nazicileri kınıyoruz!

 9. ”prenses” rumuzlu hanımefendi, biz bu mezalime alışmadık!!!! pkk denilen asala terör örgütünün devamı olan bu rezilleri besleyen her kimse ki biliniyo tabii herkes biliyo bunların nerden nemalandıklarını ki gelen hükûmetler hasıraltı yaparak başka yerlere çekiyolar dikkatleri!!! askerlerimiz şehit oluyo ama o kahrolası medya ve tvler hiç yas tutuyolar mı ve biz tlf açıp ”Allah sizi kahretsin kesin şu yayınlarınızı” diyebiliyor muyuz!? ve bizi ilgilendiren gerçek yayın var mı bakın şu haberlere?!.. hemen başka yöne ve ardından beyinleri jöle haline getiren iğrenç dizlerrrr… ve hükûmetin duyarsızlığı!!! dış politikanın laçkalığı!!! koskoca ülkemizin ermeni başbakınının ağzından çıkan sözlerine tepkisizliği!!! kahrolsunlar bu ülkeyi bu hale getirenler ve göz yumanlarrrr!!!!

 10. bu saldırıyı yapanı kınayıp kınamamak arasında düşünüyorum çünkü bu adam aslında ırkçılığı nefret kusmuş bir adem ama insanları öldürmesi gerekmezdi.derseniz doğru ama onların içindende islam saldırılarını kınayan antihristiyan olanı var.şimdi islam terörü kim ırkçı beyazlar, bütün arapları terör ilan edip aslında onları öldüren zihniyetlere ders.

 11. şimdi seyreyleyin artık suriyeden kaçan ya da bize sığınan gizli pkklıları bop projesi kapsamında olan bu olup bitenlerin hesabını bizim ülkeye kesecekler en geç 2 yıl içinde göründe bakın. dediydi dersiniz… usul usul bize doğru yaklaşan ve geliyorum hazırlanın diyen tsunami benzeri oılayların alt yapısı hazırlanmakta… bize göre uygulanacak adımlar tespit edilmekte dikkat edelim desem neye yarar!? göründe bakın 2 yıl sonra bizim ülkede de aynıları olcakk… şimdiden ülkeyi terk edecekler varsa etmeliler… vay bize ki nereye gidebiliriz? türkiye gibi bi ülke yok ki yol geçen hanı gibi?!

 12. ”zafer” kod adlı beyefendi, bu norveçte olup bitenler ki bitmedi tabii devamı şimdi suriyede yapılıyor bu elin gavurları çok güzel planlı çalışıyorlar doğrusu önce arkeolog ya da gazeteci olarak o ülkeye geliyorlar sonra da işte etnik kökenleri her halt ise o ülkenin başlıyorlar sen şuymuşsun bak haberinvar mı gibilerinden senteze!!! gelsin oltaya artık eblehler… sonra da durum ortada bizim ülkede de yapmaya çalıştıkları bunlar işte kürt mürt diyerek oltaya bekliyorlar… e tabi yem olacaklar olcaka elbette kör mü olmasınlar ama yaşın yanında kuru da yanıyor… gavurlar karınlarını sıvazlayıp silah satacaklar bizimkilerde tabiri caizse jöle beyinleriyle kuyruklarından ayrılmıcaklar… ve beklenen sonlarına kavuşacaklar hani ışığa doğru giden böcekler gibi… dingonun ahırı gibi bizim ülke kim nerede belli değil adamlar ellerini kollarını sallaya sallaya her yere girip çıkıyorlar… sen paranla bile gidemezken avrupaya onlar öyle işte… ALLAH BU DURUMA GETİRENLERİ YERİN DİBİNE SOKSUNN

 13. bu saldırıda 3 çeçen çocuğu 23 kişiyi kurtardı saldırganı taşladılar eğer o 3 çocuk çeçen çocuğu olmasaydı 23 kişi daha hayatını kaybedecekti onlara gizlemek için yer buldular sudakileri bazıları soğuktan öldü zaten o gün yizmemişler su soğuk diye..

 14. bülent binici

  arkadaslar eğer birileri birşeyleler yapıyorsa terör gibi bunun altında hiç bir dünya vadandaşı yoktur bunu ancak hükümetler yapar bence orada olan şeyler bizde oldugu gibi hiçbir ülkedede hoş durmuyor herkeze geçmiş olsun saygılarımla

 15. marrianne sandvik vardı o kız öldü mü ?

 16. ALLAH o pisliğin cezasını o tarafta verecek pis kaltak adam

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*