Teknolojik Bilgiler
Anasayfa » İş Dünyası » BİMER – Başbakanlık İletişim Merkezi

BİMER – Başbakanlık İletişim Merkezi

bimerBimer nedir, Bimer’e başvuru yapma ve başvuru sonucu sorgulama, Bimer hangi amaçlarla kullanılabilir ve ne işe yarar gibi Bimer hakkında bilgileri inceleyeceğiz bu yazıda. Bimer doğrudan Başbakanlık hizmeti ya da tam adıyla Başbakanlık İletişim Merkezi, Başbakanlığın hayata geçirdiği en önemli bilişim projelerinden birisidir. BİMER bir Başbakanlık halkla iletişim uygulamasıdır, vatandaşın devletle olan iletişiminde aracılık yapan bir uygulamadır.  BİMER telefon, internet sayfasındaki form ve e-posta ile ulaşabilmek mümkündür. En temelde BİMER, vatandaşların kamu kurumları ile ilgili bilgi, istek ve şikayetlerini iletebilecekleri bir mercidir.

Bimer Ne İşe Yarar, Bimer Hangi Amaçlarla Kullanılır

NOT: BİMER’i bilmiyorsanız ya da BİMER hakkında detaylı bilgi istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıdan BİMER hakkında soru sorabilirsiniz.

http://www.sorularialayim.com/y/444

Devlet kurumları ile ilgili tüm konularda Başbakanlık Bimer hizmeti kullanılabilir.

  • Bilgi edinme kanunu kapsamında kamu kurumlarından ve valiliklerden edinilecek bilgiler Bimer aracılığı ile talep edilebilir.
  • Kamu kurumları ile ilgili dilek, istek ve şikayetler ile genel olarak herhangi bir suç ile ilgili ihbarlar Bimer üzerinden yapılabilir.
  • Kamu kurumlarındaki genel müdür ve üst seviyesindeki kişilerin yanlış uygulama ve davranışları kamu görevlileri etik kuruluna bildirilebilir, şikayet edilebilir.
bimer başbakanlık

bimer bir başbakanlık hizmetidir

Bimer’e Nasıl Başvurulur

Bimer’e Bimer İnternet Başvuru Formu: http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgMain.aspx

Sayfayı açın, yukarda Başvuru Yap butonunu göreceksiniz, on a tıklayın. Dilekçe hakkını seçin eğer bir şikayet ya da talebiniz var ise. Yok sadece bir konuda bilgi edinmek istiyor iseniz, bilgi edinme hakkı seçeneğini seçin ve işleme devam edin.

bimer başvuru

başbakanlık bimer başvuru ekranı

Bimer Telefon Numarası: 150

Bimer e-mail eposta adresi: bimer @ basbakanlik.gov.tr (Not: Bimer eposta ile başvuruyu kaldırmıştır. Başvuruları artık sadece Başbakanlık’ın kendi sitesinden ve edevlet kapısı üzerinden kabul etmektedir.)

e-Devlet Kapısı, Türkiye.gov.tr üzerinden de Bimer başvurusu yapılabilmektedir.


iletişim kanalları aracılığıyla başvuru yapılabilir. Bimer’e internet üzerinden ya da e-posta ile başvuru yaptığınızda, başvuru metninizde hangi kamu kurumu ile ilgili şikayetiniz olduğu ya da hangi bilgiyi istediğinizi açıkça belirtiniz. Aynı zamanda size bu bilgiyi nasıl ulaştırmaları gerektiğini de yazınız, yani bana e posta ile cevap verin gibi.

Bimer Başvuru Sonucu Sorgulama – Başvuru Takip

Bimer’e yaptığınız başvuru sonucu bilgi ortalama 2 hafta içerisinde size iletilmektedir. Eğer bilgi size e-posta ile iletilsin istediyseniz, email adresinize başvuru cevabı bilgi gönderilir. Ya da türkiye.gov.tr üzerindeki Bimer hizmeti başvuru sonucu sorgulama hizmetinden başvuru sonucu sorgulanabilir.

Başbakanlık internet sitesi üzerindeki Bimer başvuru sonucu sorgulama ekranından da başvuru tarih ve sayısı ile başvuru takip edilebilir.

http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/Bimer/pApplicationQuery.aspx

bimer başvuru sonucu sorgulama

bimer başvuru sonucu sorgulama ekranı

Sonuç

Sonuç olarak Başbakanlık İletişim Merkezi Bimer her vatandaşın bilmesi gereken bir devlet hizmetidir. Bir kamu kurumunda sorun yaşarsanız, bir işiniz var ama nereden çözüleceğini bilmezseniz, bir ihbarda bulunmak isterseniz rahatlıkla Bimer’i kullanabilirsiniz.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: Aşağıdaki yorum alanına sorununuzu anlatarak BİMER’e başvuru yapmış olmazsınız. Kimse de sizin sorununuzla ilgilenmez. Buradaki makale BİMER’i tanıtan bir makaledir. Burası BİMER değildir. Lütfen BİMER’e derdinizi anlatmak için yukardaki iletişim kanallarını kullanınız

898 yorum

  1. ben nuran Karaman Bursa Karacabeyde oturmak tayım.AKP üyeyim 15 seneden beri eşimi belediyeye iş imkanı istedim 3 defa AKP destegkledik ama onlar kazandıı biz kazanamadık eşimiçin belediyeye iş imkanı istiyorum SAYGILAR SELAMLAR RECEP TAYİP ERDOGAN

  2. syn başbakan syn başbakan siirt kurtalan ilçesinden yazıyorum… eğer akparti adaylığı karataylara verirse bu adeletsizliktir bu partiye yakışmayanlardır.. lütfen kumar ve eğlencede olan kişilere yetimin hakını teslim etmeyin ve bu kişilerin kurtalanda aldıkları oy akpartinin taban oylarıdır.. arz ederim

  3. sayın başkanım ben sağlık meslek lisesinde okuyorum . yaz stajı neden var neden gerekli yaz stajı okul zamanında yaptığımız staja yayılırsa seviniriz. buna bir çözüm bulabilir misiniz?

  4. içeri çumra imam hatip orta okulu 5a,5b lere fen bilgisi çalışma kıtabı istiyoruz

  5. sayın başbakanım iş icin ankaraya gelmiştim. gaziantep ilbaşkanlığına gittim bana 2 ay sonra gel dendi gittim. bana git başbakan seni işe koysun diye hakaret etdi beni azarladılar. biz gaziantep olarak sizi cok seviyoruz geregini yapilmasını saygılarımla arz ederim emin

  6. sizden rica ediyorum esim çağlayan adalet sarayında çalışıyor. şözlesmeli memur olarak çalısıyor mumkünse kadro durumu varmı cfıkrasında çalısıyo mubasil olarak çalısıyo 12 ay çalısıp çıkısyeyip tekrar imza atıp göreve baslıyo mumkünse acaba kadroya geçecek öğrenebilirmiyiz?maaş yetmiyo eline geçtiği 1200tl kiracıyız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Belirtilen yerler zorunludur *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bitkisel İlaçlar
En Üste Kaydır